fbpx
Close

Kas Akaa’s ja Eesti koondises karjääri jätkav Lüütsepp toob meeskonda eestlase?

Oliver Lüütsepp. | Foto: Akaa Volley

Võrust pärit võrkpallitreener Oliver Lüütsepp jätkab tööd nii Akaa Volley meeskonna peatreenerina kui Eesti rahvusnaiskonna abitreenerina.

“Esimene hooaeg Soomes laabus kenasti,” ütles Lüütsepp, kes tüüris meeskonna Soome kõrgliigas veerandfinaali. “Huvi tunti ka Eesti meistriliigast, aga selleks hetkeks olin juba soomlastega kokkuleppele jõudnud.”

Lüütsepa sõnul tulid talle vastu nii Akaa kui Eesti naiskond, vastasel korral poleks ta saanud mõlemal ametikohal tööd jätkata.

“Soomes algab mul leping ametlikult 1. septembrist, kuni selle ajani vastutab treeningute eest abitreener. Käin siiski augusti esimeses pooles ka ise Soomes ühe perioodi, sest tunnen, et see on vajalik. Üleüldiselt olen aga suvel seotud ikkagi EM-finaalturniiriks valmistuva naiskonnaga,” rääkis Lüütsepp, kes vastutab koondise juures jõutreeningute eest, ent aitab Andrei Ojametsa ja Marko Metti ka treeningutel ning mängudel.

Lüütsepa sõnul jätkavad Akaa’s uuel hooajal mängimist enamik tänavusi mehi.

“Viie mängijaga on leping juba sõlmitud ja mitmega peetakse hetkel läbirääkimisi,” avalikustas ta. “Ent kindlasti tuleb teha ka mõned muudatused. Näiteks põhisidemängija Ville Juntura ei jää meeskonda, kuna ta saadetakse töö poolt mujale praktikale ja sellisel tasemel võrkpalli mängimine ei tule suure koormuse tõttu enam kõne allagi.”

Kui Andrus Raadiku suguse mängija palkamine osutuks Akaa’le ilmselt ülejõukäivaks, siis mõne teise kaasmaalase meeskonda toomist Lüütsepp ei välista.

“Klubi juht ütles, et talle tegelikult väga meeldiks, kui mõni eestlane meie meeskonnas mängiks. Aga vägisi ei saa seda sammu teha. Esiteks vaatame üle Soome mängijaturu, sest kokkuvõttes oleks see klubile ikkagi soodsam variant. Kui mingil konkreetsel positsioonil jääb koht tühjaks ja Eestist leidub vajaminev mängija, siis hakkame seda arutama. Välistatud selline variant kindlasti pole. Kokkuvõttes saab meie meeskonnas olla 2-3 välismängijat, neist ühe ehk Enderwin Herreraga on lepingu juba sõlmitud,” selgitas Lüütsepp.

Üks muudatus ootab Lüütseppa tuleval hooajal Soomes veel ees. Nimelt kolivad tema juurde elama nii naine kui hiljuti ilmavalgust näinud tütar.

“Eks see üksi olemine oli omaette väljakutse. Teatud hetkedel on hea, kui saab ainult tööle keskenduda. Aga kui see periood liiga pikaks läheb, siis hakkab kogu see värk vastu töötama,” lisas 32-aastane juhendaja.

scroll to top