fbpx
Close

Kas Eesti koondis saab suveks ühe väärtusliku liikme juurde?

Kaisa Bahmatševil (keskel) tekkis tänu õnnestunud hooajale Võru Famila naiskonnas isu taas koondist esindada. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Võru Famila naiskonnaga Eesti meistrivõistlustelt tänavu maksimumi võtnud ehk hõbemedali võitnud sidemängija Kaisa Bahmatšev sõnas laupäeval pärast viimast finaalmängu, et võib koondisse naasta, olgugi et esialgsest kandidaatide nimekirjast teda ei leia.

“Võib-olla liitun sel aastal veel koondisega,” ütles 26-aastane Bahmatšev, kelle koostöö Võru põhiründajate Eliise Hollase ja Mari-Liis Graumanniga klappis hooaja otsustavas faasis imeliselt. “Ma pean mõtlema, kuidas õpingute ja töö kõrvalt kõrgemal tasemel mängida võiksin. Aga ma tõesti ei tea. Eriti veel sellise mängu järel.”

Et kogenud kapteni, 30-aastase Julija Mõnnakmäe kõrval asuvad tähtsaks suveks valmistuma sidemängijatest verinoored Karolina Kibbermann (19) Häli Vahula (16), kuluks Bahmatševi-sugune kogenud ja särasilmne mängija võistkonnale marjaks ära. Tänaseks on selgunud, et mullu koondisekutsest loobunud Bahmatšev liitubki aastase pausi järel koondise treeningutega.

“See, kui palju Kaisa saab meid aidata, on veel lahtine, aga ta liitub treeningutega ja lisatakse ka nimekirja,” kinnitas naiskonna mänedžer Mihkel Sagar. “Lõplik selgus edasise osas saabub aga siis, kui peatreener Lorenzo Micelli Eestisse jõuab ja nad omavahel võimalikud variandid läbi arutavad.”

Võrust pärit Bahmatšev oli kaks aastat tagasi Ungaris peetud ajaloolisel EM-finaalturniiril Mõnnakmäe kõrval teine sidemängija ning sai omajagu suurturniiril mänguaegagi.

Eesti rahvusnaiskond treenib kuni 7. maini Tallinnas, EM-valikturniir toimub 10. kuni 14. maini Valgevenes. Hooaeg jätkub seejärel mai lõpus ja juuni alguses Euroopa Hõbeliigaga.

Eliise Hollas ja Kaisa Bahmatšev pärast finaalseeriat, kus Võru Famila kaotas kolmel korral TalTech/Tradehouse’ile:

scroll to top