fbpx
Close

Kas Gheorghe Cretust saab Venemaa meisterklubi peatreener?

Gheorghe Cretu. | Foto: PlusLiga

Venemaa rahvusmeeskonna peatreener Tuomas Sammelvuo on siirdumas Kemerovo Kuzbassist Peterburi Zeniiti, kirjutati möödunud nädalal kõigis maailma suuremates võrkpalliportaalides. Pole välistatud, et üllatuslik tehing mõjutab oluliselt ka Eesti koondise peatreeneri Gheorghe Cretu tulevikku.

Neljapäeval 51. sünnipäeva tähistav Cretu jättis venelastele hea mulje, kui juhendas kaks hooaega tagasi lühikest aega Belgorodi Belogorjet. Cretu vastu on idanaabrite erinevad klubid tundnud seetõttu huvi hiljemgi. Seni on Cretu Venemaale naasmist aga edasi lükanud, sest kosilased pole olnud päris sellisest puust nagu tema viimased koduklubid Belgorod ja Rzeszow.

Olukord võib peagi muutuda, sest Võrkpall24.ee andmetel kuulub Cretu Kemerovo peatreenerikandidaatide hulka. Avalikult on varem selle töökohaga seostatud itaallast Lorenzo Bernardi ja montenegrolast Veselin Vukovicit.

Ühtpidi oleks Kemerovosse minek iga treeneri jaoks justkui muinasjuttu sulandumine, sest klubi on värske Venemaa meistrina oma ajaloo tipul ja mängib uuel hooajal esmakordselt Meistrite liigas. Teisalt on Sammelvuo eduka töö jätkamine suur väljakutse, sest Kemerovo ei liigitu maailma jõukamate klubide sekka.

Tööstuslinnana tuntud Kemerovo asub pealegi Euroopast tuhandete kilomeetrite kaugusel, mis tähendab iganädalaseid pikki reise nii Venemaa liigas kui eurosarjas. Vaevalt Cretu asukohale tuginedes otsuseid langetab, küll aga pole kindel, kas tema lähim abiline Alar Rikberg sellist seiklust ette oleks valmis võtma.

Eesti koondisega on Cretul kehtiv leping kuni tänavuste Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri lõpuni.

Loe ka: Imetreeneri staatusse kerkinud Sammelvuo vahetab üllatuslikult klubi – kas Peterburist saab riigi rikkaim meeskond?

scroll to top