fbpx
Close

Kas kodu ja kodust liigat väärtustav Treial naaseb mängima Eestisse?

Henri Treial koduklubi eest mängimas. | Foto: SHOOT LO Facebook

Prantsusmaa esiliigas Saint-Nazaire’i meeskonnaga teise koha saanud temporündaja Henri Treial eelistaks uueks hooajaks naasta mängima kodumaale.

“Hooajaga Prantsusmaal võib üldjoontes rahule jääda,” ütleb 28-aastane Treial, kes oli Saint-Nazaire’is läbi hooaja põhitegija. “Kahjuks olid hooaja kaks viimast mängu sellised, nagu nad olid (Saint-Nazaire kaotas kahel korral kindlalt Plessis Robinsonile ja jäi seetõttu automaatse kõrgliiga-piletita – toim.). Samas mängisid vastased tõesti finaalis väga hästi. Neile tuli otsustavateks mängudeks üks hea mees juurde ja nad esinesid kogu võistkonnana oluliselt paremini kui varem.”

Kuidas võrdleb 28-aastane Treial Saint-Nazaire’i taset Saaremaa Võrkpalliklubiga, kus mängis aasta varem? “Kui päris aus olla, siis ma arvan, et omavahelistes mängudes oleksid prantslased mõnevõrra paremad. Aga kui võrrelda organisatoorset poolt, siis on Saaremaa kindlasti parem,” vastab Treial.

Kõige rohkem muudatusi võrreldes eelmise hooajaga tegi Treial tänavu servil. “Hakkasin uuesti õppima hüppelt servi lööma, sest Prantsusmaal kasutatakse Molteni palli, mis pole nii hea planeerivusega nagu Mikasa pall. See õnnestus päris hästi. Hooaja teises pooles naasin aga planeeriva pallingu juurde, sest treener soovis, et meil oleks võtta lisaks tugeva servi meestele ka mõni, kes planeerivat pallingut lööks.”

Treiali eesmärk on suvel taas koondises mänguaega saada. | Foto: CEV

Lisaks Eestile ja Prantsusmaale ka Tšehhis ja Itaalias mänginud temporündaja kinnitab, et sooviks uuel hooajal naasta kodumaale.

“Olen suhteliselt kindel, et tulen tagasi Eestisse,” ütleb Treial. “Ka välismaalt on teatavat huvi tulnud, aga kodu on kuidagi südamelähedasem ikkagi. Eks iga inimene on erinev, aga selline on minu valik. Leian, et ka Eestis on täna tase igati korralik. Credit24 Balti liigagi on oma klassi aasta-aastalt kasvatanud. Mulle meeldib olla seal, kus olen kõigele kodusele lähemal.”

Kas Eesti klubidega on juba läbirääkimisi ka peetud? “Ütlen ausalt, et hetkel olen ma ise uurinud ainult Hannes Sepalt Saaremaa tuleviku kohta, ent kindlat vastust pole veel saanud. Ja teistest klubidest pole keegi ühendust võtnud,” märgib Treial, kelle numbri võiksid niisiis mitmed Eesti kõrgliigaklubid kollasest telefonikataloogist üles otsida.

Eesti koondises ootab Treialit ees järjekordne tõestamisrohke suvi, sest häid temporündajaid leiab sini-must-valgest meeskonnast rohkem kui korraga mitte üksnes algkoosseisu, vaid ka varumeeste sekka mahuks.

“Lisaks Ardole (Kreek), Andrile (Aganits) ja Timole (Tammemaa) on ka uuemad mehed Mart (Naaber) ja Alex (Saaremaa) pead tõstnud. Nad on korralikult arenenud. Ja kindlasti on ka Timo läinud edasi, kuna sai tugevas Poola liigas regulaarselt mänguaega. Ent meil on koondisel võrdlemisi uus treener (Cedric Enard) ja usun, et alustame tema jaoks enda tõestamist võrdsest seisust. Ta alles õpib meid tundma,” sõnab Treial.

“Lootus algkoosseisu pääseda püsib alati!” kinnitab Treial, kes ei plaani kõvast võistkonnasisesest konkurentsist hoolimata teistele niisama kohti kätte anda. “Mul on varasemalt tekkinud koondisesuvedel võimalusi end treeneritele näidata ja usun, et tekib ka tänavu. Põhirõhk on sügisesel EM-finaalturniiril, seega Kuldliigas peaksid ilmselt päris paljud mänguaega teenima.”

Eesti koondis peab maikuus esmalt treeningmängud Lätiga, Euroopa Kuldliiga mängud peetakse mai lõpus Tartus ja juuni alguses Liepajas.

scroll to top