fbpx
Close

Kas Mirko Fasini sooviks jätkata Eesti koondise treenerina? “See on rumal küsimus!”

Mirko Fasini (keskel) mõtliku näoga Eesti koondise mängu jälgimas. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Viimased kuus aastat Eesti rahvusmeeskonna füüsilise ettevalmistuse treenerina töötanud Mirko Fasini sooviks koondise juures tööd jätkata, kui uus peatreener teda vajab.

Eesti võrkpalliliidu juhatus koguneb oktoobri alguses ning asub arutama uue peatreeneri küsimust. Teatavasti lahkus Gheorghe Cretu pärast EM-finaalturniiri ametist.

“See on rumal küsimus, kas ma tahan jätkata või ei. Muidugi tahan!” muigas Põhja-Itaalias pere juures viibiv Fasini Võrkpall24 kõnele vastates. “Sini-must-valge on saanud mulle väga lähedaseks nagu Giannilegi. Eesti koondis pole minu jaoks töö, vaid pere. Me oleme selles meeskonnas nagu vennad.”

48-aastane Fasini tunnistab, et Cretu koondise juurest lahkumine kujunes arvatust emotsionaalsemaks.

“Tean, et Gianni jaoks oli see eriti raske,” ütleb Fasini. “Teadsin, et hetk, mil ta lõpuks koondise juurest lahkub, tuleb keeruline, ent ei aimanud, et nii keeruline. See oli ju tema jaoks rohkem kui töö. Eesti riik, Eesti linnad, Eesti inimesed, need mängijad… Ma arvan, et ta igatseb juba praegu oma mängijaid. Nagu ütlesin, on Eesti koondis olnud meie jaoks kui pere. Tead, isegi minu tütar nuttis paar päeva tagasi, sest ta arvas, et ma ei hakka nüüd suviti Eestis käima. Pidin talle lubama, et kui uus treener tuleb ja mind soovib, siis jätkan Eesti koondises. Minu pere jaoks on Eesti mängijad samuti omad inimesed juba. Jälgisime huviga, kui Renee (Teppan) mängis Trentinos, nüüd on meil võimalus vaadata lähedalt Robi (Robert Täht) tegemisi Perugias. Elame oma poistele ka Itaalias olles kõvasti kaasa.”

Fasini sõnul kujunes viimane koondiseaasta Cretu juhtimisel mitmes mõttes eriliseks.

“Ma arvan, et kõik aastad olid head. Viimane oli seejuures mõne detaili osas isegi parim, kuigi lõppes kahjuks halvima tulemusega. Atmosfäär ja töömeeleolu olid kindlasti kuue aasta parimad. Ma saan Giannist ja tema lahkumisotsusest aru, sest kui sul on kogu aeg käes paljuski samad mängijad, siis on sul igal aastal vähem asju, mida neile edasi anda. Ta oli oma õpetussõnad nendele meestele ära andnud. Ma väga loodan, et nüüd leidub keegi, kes suudab natuke midagi uut tuua võistkonda ja aidata meeskonnal edasi areneda,” lisas itaallane lõpetuseks.

Koondist puudutavatest otsustest hoolimata ei kao Fasini kontakt Eestiga kuhugi, sest uuel hooajal tegutseb ta Saaremaa Võrkpalliklubis füüsilise ettevalmistuse treenerina.

Mirko Fasini EM-finaalturniiril Amsterdamis. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Loe ka: Pisarais Cretu: südames soovisin jätkata, kuid tundsin, et meeskond vajab uut energiat

scroll to top