fbpx
Close

Kas Õhtuleht lõpetas veebis võrkpalli kajastamise? Sporditoimetuse juht: lähtume eelkõige lugejahuvist

Oliver Venno karjääri esimene medalivõit tugevas Türgi liigas jäi Õhtulehel kahe silma vahele, nagu mitmed teisedki pealtnäha olulised uudised. | Foto: klubi koduleht

Samal ajal kui meie võrkpallurid peavad välisliigades hooaja tähtsamaid mänge, laiutab Eesti ühe suurema uudistekanali Õhtulehe veebiportaali võrkpallirubriigis tühjus. Viimane ala puudutav uudis avaldati kümme päeva tagasi, 21. aprillil, mil ilmus artikkel Pärnu meistriks tulekust. Ajal, mil portaalis avaldatakse iga päev mitukümmend spordiuudist, on taoline paus harukordne ja tekitab küsimusi.

Võrkpallisõbrad on uurinud viimase poole aasta jooksul Võrkpall24.ee’st korduvalt, miks kajastab Õhtuleht nii veebis kui lehes võrkpalli konkureerivatest kanalitest vähem. Viimase suure mõõna valguses võtsime ühendust hiljuti Õhtulehe sporditoimetuse juhiks saanud Kaarel Tälliga.

Kaarel, kas Õhtuleht on veebis võrkpalli kajastamisest loobunud? Teie viimane võrkpalliartikkel ilmus kümme päeva tagasi.

Nii ma ei ütleks. Õhtulehe sporditoimetuse puhul lähtume eelkõige lugejahuvist. Kui näeme, et võrkpallis toimub konkreetselt midagi sellist, mis kindlasti võiks lugejat huvitada, siis üritame sündmust kajastada. Aga ma ei saa öelda, et kõik välisliigades mängivad mehed või naised oleksid igapäevaselt nii suure huvi all, nagu võrkpallisõber ehk arvab. Üritame siiski ka võrkpallisõpradele pakkuda oma lehes ja portaalis mitmekülgseid lugusid. Näiteks koondisemängude või koduse hooaja lõpu ajal.

Eesti võrkpallurite jaoks on kätte jõudnud klubihooaja tähtsaim aeg. Robert Täht peab Euroopa ühes tugevamas liigas Türgis meeldejäävat kullaheitlust, Oliver Venno seljatas samas liigas tiitlikaitsja ja teenis oma esimese medali, pronksi. Markkus Keel tuli esimesel välishooajal Austria meistriks, Tartu Ülikool/Bigbank krooniti Eesti naiste meistriks. Näiteid võiks tuua veelgi. Kas nimetatud sündmused ei ületanud Õhtulehe hinnangul uudiskünnist?

Kindlasti ületasid. Sinu poolt välja toodud näidete najale toetudes tuleb kolleegidele võrkpalli osas meeldetuletus teha.

Kas kokkuvõttes võib antud uudiste ilmumata jäämise valguses ikkagi öelda, et laiemat publikut ei huvita võrkpall? 

Huvitab küll. Igas Eesti uudisteportaalis saaks minu hinnangul võrkpallikajastust parandada. Isiklikult kiidan Võrkpall24.ee’d, sest nüüd on Eestis olemas võrkpalli regulaarselt kajastav kanal. On selgelt näha, kui palju head sellise portaali olemasolu on Eesti võrkpallile teinud. Meie üritame aga kohal olla võrkpalli tähtsamatel sündmustel: koondisemängud, Eesti ja Balti liiga otsustavad mängud. Kui teed meediat, mis pole suunatud ainult ühe ala kajastamisele, on valikud erinevad. Kui korraga toimub ralli, Kelly Sildaru võistlus ja võrkpall ning tööl pole parasjagu piisavalt inimesi, siis tuleb teha valikuid. Ütleksin nii, et Eesti võrkpallis on väga palju huvitavaid persoone. Ja sellised persoonilood on väga hinnas ka Õhtulehes. Kui taolised kujud tegutseks mõnel Eesti mõistes suuremate traditsioonidega alal, siis kindlasti kirjutataks neist rohkem.

Lõpetuseks, kas Õhtuleht plaanib tulevikus võrkpallil rohkem silma peal hoida?

Kindlasti! Kui näeme toimetusena, et tegu on olulise sündmusega, siis proovime kajastada. Ja need, kellele sinu poolt varem välja toodud artiklite mitte kajastamine hingele jäi – palun vabandust! Püüan sporditoimetuse juhina hoolitseda selle eest, et põhilised asjad oleksid tulevikus kajastatud.

Võrkpall24.ee toonitab, et ei otsi intriige, vaid üritab murekohtadele tähelepanu juhtimisega aidata kaasa sellele, et võrkpall oleks Eestis pildis just nii tihti, nagu tase eeldaks.

Nagu ekraanitõmmis näitab, ilmus Õhtulehe veebis viimane võrkpalliteemaline artikkel kümme päeva tagasi.
scroll to top