fbpx
Close

Kas Renee Teppan läheb püüdma megalepingut?

Renee Teppan. | Foto: PlusLiga

Eesti koondise diagonaalründaja Renee Teppan on andnud end teist aastat järjest üles Lõuna-Korea profiliiga draftiks, mis viiakse läbi maikuu alguses Kanadas.

Märtsikuu jooksul avaldasid soovi draftis osaleda 70 meesvõrkpallurit üle maailma. V-liiga seitse klubi valisid seejärel aprillis välja 30 tugevamat kandidaati, kes pääsevad 7. kuni 9. maini Torontos toimuvasse finaalvooru.

Iga klubi saab valida endale lõpuks ühe leegionäri. Et välismängijaid liigasse rohkem tuua ei tohigi, saavad väljavalitud meestest automaatselt kohaliku liiga staarid, kelle kohustus on oma meeskonda vedama asuda.

Põhjus, miks mitmed maailma tippmängijad Lõuna-Korea liigasse minna soovivad, peitub rahas. Kõik seitse V-liiga leegionäri hakkavad teenima 300 000 dollari suurust aastapalka, mis ületab isegi Euroopa tippklubide poolt parimatele mängijatele pakutava summa mitmekordselt. Tänavuse drafti kuulsamad nimed on Kanada koondise 33-aastane põhitegija Gavin Schmitt ja 32-aastane Kuuba ründekahur Michael Sanchez. Mõlemad mehed tegutsevad sarnaselt Teppanile diagonaalründaja kohal, kuid on erinevalt eestlasest mänginud Koreas juba varemgi.

Teppan osaleb V-liiga draftis teist korda. Mullu jäi ta valikust välja kuuldavasti napilt ning sai tänu sellele liituda rahumeelselt Poola meisterklubi Belchatowi Skraga. Draftis osalemine ei tähenda aga sugugi seda, et Teppan ka tänavu mujalt pakkumist ei ootaks. Küll aga on selge, et Belchatowis ta karjääri ei jätka.

25-aastase pärnaka draftist osavõtmine pole täna veel sada protsenti kindel, sest Teppanit segab juba mitu kuud tõsine seljavalu. Belchatowit on ta hooaja tähtsamates mängudes saanud seetõttu aidata vaid üksikutel hetkedel vahetusmängijana.

Lõuna-Korea drafti nimekiri. | Foto: V-liiga
scroll to top