fbpx
Close

Kas Robert Täht on liitumas 2015. aasta Meistrite liiga finalistiga?

Robert Täht. | Foto: Perugia

Eesti rahvusmeeskonna nurgaründaja Robert Täht on välisallikate põhjal siirdumas Poola kõrgliigaklubisse Rzeszowi Asseco Resoviasse.

26-aastast Tähte seostatakse Resoviaga nii Poola võrkpallifoorumites kui ka rahvusvahelises portaalis volleybox.net, mis annab reeglina üleminekutest adekvaatset infot. Kõlakatele lisab usutavust see, et võrukas ütles hiljutises intervjuus Delfile, et on Perugiast pärast käimasolevat hooaega lahkumas ja võib uue koduklubiga juba peagi lepingu allkirjastada.

Kagu-Poolas asuv Resovia meeskond ei vaja võrkpallisõpradele pikemat tutvustamist. Tegu on seitsmekordse Poola meistriga, kes mängis 2015. aastal Meistrite liiga finaalis. Tõsi, viimastel hooaegadel on meeskonnal olnud ülitugevas koduliigas tippudega konkurentsis püsimisega tõsiseid raskusi. Kui hooajal 2016-17 jõuti Poolas veel poolfinaali, siis 2017-18 lõpetati kuuendana ning 2018-19, mil hooaja teises pooles juhendasid võistkonda Gheorghe Cretu ja Alar Rikberg, seitsmendana.

Tänavu ei heitle meeskond aga enam isegi play-off’i ehk kaheksa parema hulka pääsemise eest, paiknedes 7 võidu ja 17 kaotusega eelviimasel ehk 13. kohal, kohe Lubini Cuprumi (Rainer Vassiljev) seljataga. Tõsi, üheksandast võistkonnast lahutab neid vaid viis punkti. Hiljuti lasi Resovia lahti ka peatreener Piotr Gruszka, kelle asemel toodi meeskonda Horvaatia koondise itaallasest juhendaja Emanuele Zanini.

Viimaste aastate ebaedust hoolimata võiks Resovia olla Tähe jaoks igati hea maandumispaik, sest ühtpidi on tegu jätkuvalt rikka ja ambitsioonika klubiga, teisalt tähendab nende hetkeseis seda, et Täht toodaks meeskonda ilmselt kindlaks põhimeheks, kes võiks edu korral klubi suurde mängu tagasi tüürida. Pealegi on PlusLiga maailma üks tugevamaid ja tasavägisemaid liigasid, kus eestlane saaks nädalast nädalasse kõrgel tasemel mänge. Mäletatavasti sai Tähe väliskarjäär tuule tiibadesse just Poolast Lubini Cuprumist, kus ta Gheorghe Cretu käe all kiiresti tundmatust mängijast liiga säravamate meeste sekka kerkis.

Tähest saaks ülemineku jõustumisel ühtlasi esimene Eesti koondise põhimängija, kes on uueks hooajaks ametlikult lepingu sõlminud. Seegi poleks üllatus, sest kõige kiiremini pannakse Euroopa võrkpalliturul paika just kõige paremate mängijate tulevik. Näiteks Perugia rünnakuliidrid Wilfredo Leon ja Aleksandar Atanasijevic on tänaseks Itaalia tippklubiga uue kontrahti juba sõlminud.

Robert Tähe senine karjäär:
2010-12 Võru Valio
2012-15 Tartu Bigbank
2015-18 Lubini Cuprum (Poola)
2018-19 Izmiri Arkas (Türgi)
2019-20 Perugia (Itaalia)
2020-.. (Resovia?)

Volleybox.net’i “kuulujuttude” rubriigist leiab muuhulgas Robert Tähe võimaliku siirdumise Resoviasse. | Allikas: volleybox.net

 

 

scroll to top