fbpx
Close

Kas Rootsi koondise superstaar jääb ülitähtsast mängust Eestiga kõrvale?

Rootsi koondise täht Isabelle Haak (nr 10) ei saa ilmselt oma naiskonda mängus Eestiga aidata. | Foto: CEV

Rootsi võrkpalliliit avalikustas oma kodulehel rahvusnaiskonna koosseisu eelseisvateks EM-valikmängudeks Eesti ja Tšehhiga. 

Naiskonna 15-liikmelisest nimekirjast leiame kõik Rootsi paremad mängijad eesotsas õdede Isabelle ja Anna Haaki ning Rebecka Laziciga.

Samas pole jätkuvalt kindel, kas Rootsi naiskonna 19-aastane liider Isabelle Haak saab koondist üldse aidata. Kohalik meedia kirjutas juba 11. detsembril, et 194-sentimeetrine diagonaalründaja lisatakse küll naiskonna nimekirja, kuid 5. jaanuaril ehk päev enne Rootsi kohtumist Eestiga on tema koduklubil Scandiccil mäng Itaalia kõrgliigas. Et Scandicci heitleb põhiturniiri võidu eest, ütles Haak koondisse tulemise kohta nii: “See on väga keeruline teema.” Tõsi, soovi korral võiks ta pühapäeva hommikul näiteks Milanost Riiga või Tallinna lennata ja sealt otse Tartusse mängule sõita.

Rootsi võrkpalliliidu kodulehel täna avaldatud uudises on Haaki taha lisatud märge “pole koduklubi tegemiste tõttu koondisega liitunud”. Seega paistab, et Haak võibki jääda mängust Eestiga eemale, kuigi kindlalt seda väita ei saa.

Isabelle Haaki rolli Rootsi koondises on võimatu üle hinnata. Esimeses omavahelises mängus, mille Eesti võitis Rootsis 3:1, kogus ta üleplatsinaisena 25 punkti (+14), viimatises Itaalia liiga mängus kanti tema kontole kolme geimiga aga 22 punkti (+17).

E-alagrupis on edasipääsu EM-finaalturniirile kindlustanud Soome naiskond, kes võitis neli esimest mängu. Eesti paikneb hetkel 2 võidu ja 2 kaotusega (6 p) teisel, Tšehhi 1 võidu ja 3 kaotusega (6 p) kolmandal ning Rootsi 1 võidu ja 3 kaotusega (2 p) neljandal kohal. Edasi pääseb igast alagrupist kaks paremat naiskonda, mistõttu pühapäeval Tartus aset leidev Eesti – Rootsi mäng on eriti suure kaaluga.

Rootsi koondise esialgne nimekiri. | Allikas: Rootsi Võrkpalliliit

Sarnasel teemal: Läti koondise liider jääb vastuolulisel põhjusel Eesti mängust eemale

scroll to top