fbpx
Close

Kas Sammelvuo Venemaa koondisse siirdumine toob Soome suurturniiri?

Tuomas Sammelvuost saab Venemaa koondise peatreener. | Foto: CEV

Tuomas Sammelvuo siirdumine Soome koondisest Venemaa rahvusmeeskonna tüüri juurde võib osutuda põhjanaabrite võrkpallile väga tulusaks tehinguks.

43-aastane Sammelvuo asus Soome koondist juhendama 2013. aastal ning on oma tööd teinud tänaseni edukalt. Et endisel tippmängijal on Soome alaliiduga kehtiv kontraht kuni 2020. aastani, asuvad soomlased ja venelased nüüd lepingu lõpetamise tingimusi kokku leppima. Sisuline otsus on aga juba tehtud: soomlased ei pane Sammelvuo unistusele kätt ette.

“Meil on Venemaa võrkpalliliiduga hea kontakt,” sõnas Soome alaliidu juht Pasi Sydänlämmi Ylele. “Oleme seetõttu väga lootusrikkad, et otsus saabub lähiajal.”

Suure tõenäosusega tähendab lepingu varasem lõpetamine seda, et Venemaa võrkpalliliit peab soomlastele tasuma teatud summa. Täpsematest numbritest pole Sydänlämmi sõnul veel räägitud.

“Meid huvitab ka koostöö Venemaa võrkpalliliidu ja üleüldiselt Venemaa võrkpalliga. Nende teadmised, oskused ja tase kuuluvad vaieldamatult maailma tippu. Ühised laagrid, sõprusmängud, turniirid… Isegi tiitlivõistluste koos korraldamine võiks tulla kõne alla. Võimalusi on palju,” lisas Sydänlämmi.

Venemaa korraldab teatavasti 2022. aasta MM-finaalturniiri. Võimalik lahendus võiks olla näiteks selline, et Soome võõrustaks turniiril ühe alagrupi kõiki mänge.

scroll to top