Kas seitsmenda mängija kaotanud Poola ülemvõim jätkub või on Sloveenia võimeline veel üheks suurüllatuseks?

Dawid Konarski ja Wilfredo Leon. | Foto: imago images/Newspix/Scanpix

Poola rahvusmeeskond läheb Euroopa meistrivõistluste esimeses poolfinaalis täna kell 21.30 vastamisi Sloveeniaga. Mäng peetakse Sloveenia pealinnas Ljubljanas.

Poolakaid peetakse mõistagi mängu favoriitideks, sest asjatundjate hinnangul on nende mäng läinud võrreldes eelmise aastaga, mil meeskond krooniti maailmameistriks, veel paremaks. Sellel on ka otsene põhjus, kuubakas Wilfredo Leon, kelle jaoks on tänavune EM-turniiri tiitlivõistluste debüüt oma naise ja lapse kodumaa ridades.

Poola on võitnud EM-il kõik seitse senipeetud kohtumist veenva ülekaaluga. Ainsana on geim loovutatud Eestile, 20. punktini on geimis lastud Eesti kolmel ja Saksamaa ühel korral, teised mitte kordagi.

Sloveenia läbis alagrupiturniiri kolme võidu ja kahe kaotusega, ent on seejärel mänginud fenomenaalselt. Kaheksandikfinaalis alistati meeletu kodupubliku toel 3:1 Bulgaaria ja veerandfinaalis 3:1 tänavune Rahvuste liiga tšempion Venemaa.

11 000-pealine kodupublik on Sloveeniat toetamas ka tänaõhtusel mängul. Poolate fännid on olnud seni kõige nähtavamad – isegi Rotterdamis toimunud Hollandi ja Poola mängus moodustasid suure osa 11 000-pealisest publikust puna-valged särgid -, ent nüüd peab meeskond hakkama saama oma “seitsmenda mängijata”, sest väga suur osa piletitest müüdi juba ammu sloveenidele.

“See, et peame poolfinaali mängima oma poolehoidjate vahetu toeta, teeb ka mind uudishimulikuks. Arvan siiski, et sellest ei teki probleemi. Nagu olen Poola koondist juhendades kogenud, võivad mu mängijad hästi esineda igas olukorras. Olen treeninud poolakaid poolteist aastat ning pole siiani näinud neid kordagi tugeva surve all halvasti mängimas. Pigem vastupidi,” sõnas Poola peatreener Vital Heynen Poola meediakanalile Siatka.org.

EM-i teises poolfinaalis lähevad homme kell 22.00 Pariisis vastamisi Prantsusmaa ja Serbia.

Play-off’i tabel. | Allikas: Vikipeedia