fbpx
Close

Kas Täht liitub Teppani endise koduklubiga?

Robert Täht. | Foto: Gertrud Alatare/CEV

Ülemaailmselt tuntud võrkpalliportaal Volleybox kirjutab Poola allikale viidates, et Eesti koondise nurgaründaja Robert Täht on siirdumas Poola tippklubisse Belchatowi Skrasse.

Et portaali info pärineb Twitteri säutsust, siis lõpliku tõena seda mõistagi võtta ei saa. Samas näitab Volleyboxi ajalugu, et tihti peavad kuulujutud ka paika.

Belchatowi klubi ei vaja võrkpallisõpradele pikemat tutvustamist. Tegu on Poola supermeeskonnaga, mis on võitnud 21. sajandil üheksa Poola meistritiitli, neist viimase 2018. aasta kevadel. Meistrite liigas on nende parim saavutus 2012. aasta hõbemedal. Tänavu mängib Belchatow taas Poola meistrivõistluste poolfinaalis, kus vastaseks on põhiturniiri võitja ja äsja Meistrite liigas finaali jõudnud Kedzierzyn-Kozle Zaksa. Kahe mängu järel on poolfinaalis seis 1:1.

Eestlastelgi on oma kokkupuude Belchatowiga. Nimelt mängis seal hooajal 2018/19 Tähe hea sõber Renee Teppan, kes kerkis hooaja otsustavas faasis legendaarse Mariusz Wlazly asemel põhidiagonaaliks ja tüüris meeskonna Meistrite liigas poolfinaali. Toona juhendas klubi itaallane Roberto Piazza, täna aga 36-aastane eksmängija, poolakas Michal Gogol, kelle jätkamine uuel hooajal pole veel kinnitust saanud.

27-aastane Täht, kes ravib parasjagu kõhulihasevigastust, lõpetas märtsikuu viimasel päeval lepingu oma tänavuse koduklubi, samuti Poola paremikku kuuluva Rzeszowi Asseco Resoviaga, kes lõpetas kohalikud meistrivõistlused viienda kohaga.

Volleyboxi portaali viimased üleminekud “kuulujuttude” rubriigis.
scroll to top