fbpx
Close

Kas tänane mäng kujuneb mitmele Eesti koondise põhitegijale lahkumisetenduseks?

Eesti koondislased Amsterdamis kodupubliku ees. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna libero Rait Rikberg viitas pärast eilset mängu Hollandiga, et mitmetele Maarjamaa võrkpalluritele võib tänane Ukraina-matš jääda koondisekarjääri viimaseks.

Peatreener Gheorghe Cretu leping Eesti võrkpalliliiduga saab pärast EM-iga läbi. Nagu varasemalt on räägitud, lähevad rumeenlase ja meeskonna teed ilmselt lahku, kui EM-il tulemust ei tule. Ühes peatreeneriga võivad koondise juurest lahkuda ka tema peamised abilised ehk Rainer Vassiljev ja Alar Rikberg.

“Eks ta (Cretu) ise teab, mida otsustab, aga ma arvan, et ta pole ainus, kellele võib Ukraina-mäng jääda viimaseks. Ma arvan, et nii mõnegi mängija jaoks jääb see samuti viimaseks,” ütles Rikberg, kes ei soovinud vastata, kas tema võiks olla üks neist.

Olgu siinkohal reastatud praeguse Eesti koondise vanemad mängijad: Kert Toobal (40), Rait Rikberg (37), Ardo Kreek (33), Andrus Raadik (32), Martti Juhkami (31). Ülejäänud mehed pole 30 aasta piiri veel ületanud ja loodetavasti isegi ei mõtle taolisele asjale.

Koondise kapten Toobal muigas, kui Võrkpall24 temalt eile pärast mängu küsis, ega tema ometi koondisekarjääri veel lõpetamas ole. “Ma pole ise mingisuguseid plaane teinud. (Naerab.) Pole suurt story’t välja mõelnud. Ma olen eestlane ja Eesti koondise mängija. Kui mind on vaja, siis ma olen valmis selle meeskonna ja meie poolehoidjate nimel kõike tegema. Kui tuleb uus treener või jääb sama treener, antakse üles list mängijatega ja treener leiab, et mind on veel vaja, siis võib kõike rääkida. Täna ma ei hakka teile kindlasti ütlema, et homme on Kert Toobali viimane mäng. Ma pole sellele veel nii mõelnud. (Muigab.) Ja nagu olen öelnud: see ei peagi olema mingi suur lugu. Kui Kert Toobalit koondises ühel hetkel enam pole, siis pole. Siis on teised mehed,” sõnas heas vormis sidemängija.

Raske on uskuda, et alles paar aastat tagasi koondiseukse lahti löönud Raadik või parimas võrkpallurieas Juhkami hetkel koondisekarjääri lõpetamisele mõtleksid. Kui ülejäänud meestest üldse kellegi loobumine kõne alla tuleb, siis võib see olla 33-aastane Kreek, kelle perre sündis äsja teine laps. Ent temagi võimalik lõpetamine on vaid oletus.

Eesti ja Ukraina mäng algab Amsterdamis meie aja järgi kell 17.00.

scroll to top