fbpx
Close

Kas Teppan asub uuel hooajal mänguaega jagama Chizobaga?

Renee Teppan. | Foto: PlusLiga

Prantsusmaa kõrgliigaklubi Poitiers’ Stade Poitevin’il on uueks hooajaks meeskond sisuliselt juba komplekteeritud. Puudu on veel vaid viimane pusletükk, diagonaalründaja.

Poitiers on klubina eestlastele viimasest ajast hästi tuttav, sest möödunud hooajal kohtus Saaremaa CEV Challenge Cupil mäletatavasti just nendega. Poitiers jõudis sarjas lõpuks poolfinaali. Kevadel, pärast hooaja lõppu, teatas Poitiers, et on sõlminud lepingu Pärnu Võrkpalliklubi Eesti meistriks tüürinud diagonaalründaja Chizoba Neves Atuga (21).

Prantsusmaa võrkpallifoorumites sahistatakse, et Poitiers’ teiseks diagonaalründajaks on iga hetk saamas Eesti koondislane Renee Teppan (25), kes mängis lõppenud hooajal Poola suurklubis Belchatowi Skras. Kui nõnda peaks minema, hakkaksid mänguaega jagama just Chizoba ja Teppan. Taseme poolest on täna sellest duost tugevam küll Teppan, ent viimase poole aasta selja- ja õlaprobleemid ei pruugi pärnakal uueks hooajaks loodetud moel valmistuda.

Juhul, kui Teppanist peaks Poitiers’ mängija saama, oleks ta järjekordne Eesti võrkpallur, kes Prantsusmaa kõrgliigas pallinud. Tänavu mängis meie meestest Ligue A’s Martti Juhkami (Tourcoing), uuel hooajal naaseb tippseltskonda Ardo Kreek (Pariisi Volley).

Poitiers’ näol on tegu meeskonnaga, kes kuulub Prantsusmaa kõrgliigas medalipretendentide hulka. Lõppenud hooajal teeniti Euroopa ühes tasavägisemas liigas põhiturniiril seitsmes koht ja kaotati veerandfinaalis Ajacciole.

scroll to top