fbpx
Close

Kas võrkpallikoondis saab jaanuariks uue kodusaali ja kes Läti mänguks meeskonda tulevad?

Tartu Ülikooli spordihoone uus pallimängude saal. | Foto: Siim Semiskar

Eesti võrkpallimeeskonnal sai eile läbi järjekordne edukas suvi, mis päädis varajase EM-finaalturniiri koha kindlustamisega. Meie tundsime aga juba huvi selle vastu, mis saab siis, kui koondis uuesti detsembri lõpus ehk nelja kuu pärast koguneb.

Koondise treener ja statistik Alar Rikberg tegi Võrkpall24 kõne ajal parasjagu Tel Avivi rannas enne õhtust lendu aega parajaks ning tutvustas meeleldi edasiseid plaane.

“Praeguse seisuga koguneme 27. detsembril. Aga osad mängijad liituvad ilmselt hiljem, sest näiteks Poolas ja Belgias on aasta viimastel päevadel veel mängud,” selgitab tartlane.

Eesti peab jaanuaris vaid ühe ametliku mängu, kui kohtub 6. jaanuaril EM-valikturniiri viimases voorus kodus Lätiga. Rikberg kinnitab, et edasipääsu kindlustamisest hoolimata on meeskond võõrustamas Avo Keele hoolealuseid oma parimas rivistuses.

Alar Rikbergil (paremal) sai hiljuti koondises täis 200 mängu.

“Tänase seisuga on jaanuaris koondisse tulemas kõik paremad mängijad. Ühtpidi tahavad nad kodupubliku ees mängida – Läti on ju ka huvitav vastane -, teisalt annab koondiseaken neile võimaluse kümneks päevaks kodumaale naasta,” ütleb Rikberg.

Kui lõppenud suvel mängis Eesti oma kodumängud võrkpallisõpradele juba hästi tuttavaks saanud Kalevi ja Rakvere spordihallis, siis talvel pole välistatud uue halli katsetamine.

“Variante on täna kaks: kas Kalevi spordihall või vastavatud Tartu Ülikooli spordihoone uus pallimängude saal,” avalikustab Gheorghe Cretu üks peamisi abimehi. “Käisime hiljuti Tartus uut halli ka vaatamas. Mahutavuselt sobiks ta oma 2700 istekohaga meile väga kenasti. Samuti on Lõuna-Eestis palju võrkpallisõpru, kellele selline variant võiks meeldida.”

Rikbergi sõnul sõltub lõplik valik sellest, kas ja kumb hall on vajalikel kuupäevadel vaba.

“Tahaksime teha Läti-mängule eelneva kümnepäevase treeninglaagri samas kohas, kus toimub mäng. Ent see on nii Kalevi kui Tartu variandi puhul keeruline, sest mõlemad hallid on tihedas kasutuses. Näiteks Kalevi spordihallis toimub traditsiooniline jalgpalli aastalõputurniir. Pole ka välistatud, et otsime hea lahenduse puudumisel hoopis kolmanda koha, ent sellest oleks täna veel vara rääkida,” lisab Rikberg.

Vaata rohkem pilte Tartu Ülikooli spordihoone uuest pallimängusaalist meie sõsarportaalist Korvpall24.ee.

scroll to top