Kaval vahetus tõi Bigbankile võidu Selveri üle, Pulk naasis Leedus ja Läti koondislased särasid Pärnus

Alar Rikberg ja Tartu Bigbank. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Meistriliigas peeti täna hooaja kolm esimest mängu, kus võidu noppisid Pärnu Võrkpalliklubi, Saaremaa Võrkpalliklubi ja Tartu Bigbank.

Vooru keskses ja ühtlasi põnevaimas kohtumises võttis Tartu Bigbank võõrsil 3:2 (11, 26, -23, -22, 8) võidu teise tiitlipretendendi Tallinna Selveri üle. Mängu murdepunktiks kujunes viienda geimi algus, kus tartlaste peatreener Alar Rikberg tegi võrreldes eelmise geimiga kaks vahetust ning tõi Kert Toobali ja Siim Põlluääre puhkama. Neli geimi vahetusmeestenurgas seisnud Ronald Järv alustas geimi seitsmepunktilise serviseeriaga (!), mida toetasid edukalt teiste meeste hea kaitse ja rünnak ning mäng oligi tehtud. Vahetus oli tehtud selleks, et Tartu saaks suure osa geimist mängida nii, et kolm ründajat on korraga eesliinis.

Võitjate tulemuslikem oli Albert Hurt suisa 26 punktiga (+18), Märt Tammearu lisas 15 punkti (+4). Selverile tõi Kristo Kollo 22 (+13) ja Oliver Orav 16 punkti (+8). Renee Teppan sekkus episoodiliselt servima ning Andrus Raadik tuli lõpus vahetusest ja tõi 4 punkti (+2). Publikut oli mängul paraku vaid 100.

Saaremaa Võrkpalliklubi tuli hooaja avamängus liiga uustulnuka Klaipeda Amberi vastu välja 0:1 kaotusseisust ja teenis 3:1 (-29, 23, 22, 23) võidu. Brasiillasest nurgaründaja Evandro De Souza kogus üleplatsimehena 26 punkti (+19), Wennder Lopes lisas 12 (+6) ning vahetusest sekkunud esmakordselt sel sügisel väljakul käinud Hindrek Pulk 11 punkti (+1).

110-pealise kodupubliku ees mänginud leedulastele tõi endine Võru ja Pärnu diagonaalründaja Robert Juhnevitš 17 punkti (+3). Klaipeda sidemängijana tegutses tunamullu Tartus mänginud Dmitri Šlomin, kes oli just avageimis resultatiivne, tõi heade servidega võõrustajad mängu tagasi ja realiseeris meeskonna neljanda geimpalli üllatusliku rünnakuga. Kokku Šlominilt 7 punkti (+4).

Päeva ühepoolseimas mängus sai Pärnu kodus 250 pealtvaataja ees 3:0 (17, 21, 20) jagu TalTechist. Atvars Ozolinš tõi võitjatele 18 punkti (+13), Toms Švans ja Kristaps Platacs lisasid 12 punkti (+8 ja +3). TalTechi poolel säras temporündaja Sten Perillus 10 punktiga (+10), diagonaalina tegutsenud Valentin Kordas lisas 8 punkti (0).

Homme võõrustab Tartu Bigbank kell 17.30 Pärnu Võrkpalliklubi ja TalTech kell 19.00 Tallinna Selverit.