fbpx
Close

Keel Ennemuisti Pärnusse toomisest: elus peab vürtsi olema

Siim Ennemuist. | Foto: Saaremaa Võrkpalliklubi

Saaremaa Võrkpalliklubi andis täna hommikupoolikul sotsiaalmeedia vahendusel teada, et meeskond on sõlminud lepingu Hollandi koondise temporündaja Fabian Plakiga (21). Kohaliku liiga parimaks blokeerijaks peetav Siim Ennemuist (29), kes polnud põlvevigastuse tõttu juba pikemat aega klubi aidata saanud, siirdus aga laenule Pärnusse.

Pärnu peatreeneri Avo Keele sõnul tekkis info Ennemuisti võimalikust Saaremaalt lahkumisest eelmise nädala teises pooles.

“Võtsime Siimuga ühendust reedel õhtul, kui üks meie Kuressaare spioonidest edastas info, et Saaremaa palkab uue temporündaja,” ütles Keel endale omase kavalusega. “Uurisime maad, kas ta üldse oleks huvitatud meiega liituma, kui Saaremaaga kokkuleppele jõuame. Siim palus nädala lõpuni mõtlemisaega ja kui esmaspäeva hommikul kell 11.15 talle uuesti helistasin, ütles, et oleks valmis tulema küll. Õnneks suhtus Saaremaa olukorda väga mõistlikult. Nad ei hoidnud teda vägisi kinni, vaid olid valmis laenule andma. Kokkuvõttes ongi mängijad ju A ja O. Poleks neid, poleks vaja ka föderatsiooni ega klubisid.”

Keele viimaseid lauseid tasub veidi selgitada. Nimelt on Eesti võrkpalliliidu juhendis kirjas, et mängija tohib ühe hooaja jooksul esitada kaht Eesti klubi vaid juhul, kui tegu on ühesuunalise rendilepinguga. Nii oligi laenule siirdumine ainus võimalus, kuidas Ennemuist saaks hooaega mujal jätkata.

“Hoidsime tegelikult silma peal ka Ennemuistiga samasse hinnaklassi kuuluval brasiillasel ja venelasel. Aga elus peab vürtsi olema, seepärast otsustasime riskida Ennemuisti palkamisega. Esiteks, ta on ikkagi Eesti poiss, keda ma olen kunagi Tallinna Selveris juhendanud. Kompasime tema palkamist juba eelmisel kevadel, aga ju siis Saaremaa tegi palju parema pakkumise. Teiseks, doktor Madis Rahu, kelle diagnoosidega on mul varasematest kokkupuudetest häid kogemusi, andis Ennemuisti osas rohelise tule, kuigi sajaprotsendilisi garantiisid sellises olukorras muidugi pole.”

Keel avaldab lootust, et Ennemuist võiks väljakule naasta juba veebruari teises pooles ehk Credit24 Meistriliiga veerandfinaalideks.

“Viimastes uuringutes selgus, et Siimul oli tekkinud suvisest puugihammustusest borrelioos. Seepärast polnud ka põletik põlves jätkuvalt järele andnud. Nüüd pandi uus antibiootikumikuur peale ja juba kolmanda rohu võtmise päeva järel tuli esimene signaal, et turse on taandumas. Kui turse kaob, saab ta juba hüppama hakata,” selgitas Keel.

Pärnu temporündajatena jätkavad hooaega seega Ennemuist, Läti koondislane Toms Švans, kohalik kuldsuu Tamar Nassar ja koolipoiss Mattias Rahuoja. Jaanuari alguses sõrmeluu murdnud Mhait-Martin Pool pidi hooaja pooleli jätma.

“Kui Siim paraneb loodetud moel, on ta kindlasti üks liiga paremaid blokeerijaid. Ja ega tal rünnakul ka midagi häbeneda pole,” kiitis Keel lõpetuseks uut mängumeest.

scroll to top