Keel ja Aalst astusid esimese sammu poolfinaali suunas, Akaa taas võidukas, Peidi ja Ennoki klubile kolmas järjestikune kaotus

Aalsti Lindemans ja Markkus Keel (“17”). | Foto: klubi Facebooki leht

Oliver Lüütsepa juhendataval Akaa Volleyl õnnestus võita kodus ligi 400 pealtvaataja ees Karjala Hurmost, saades sellega kirja kolmanda järjestikuse võidu. Markkus Keel ja Lindemans alistas esimeses veerandfinaalmängus Waremme, Soome naiste kõrgliigas jätkub Anu Ennoki ja Nette Peidi koduklubil Salo Viesti kaotustejada, kui alistuti tabelis kuuendal kohal asetsevale Häämenlinnale.

Belgia meistrivõistlustel algas sel nädalal play-off, kus selgitatakse neli meeskonda, kes asuvad tänavu meistrit selgitama. Eilses kohtumises alistas Markkus Keele koduklubi Aalsti Lindemans Waremme. Tulemusega 3:1 (25:17, 25:23, 21:25, 25:16) lõppenud mängus sekkus eestlasest sidemängija vahetusest teises ja kolmandas geimis. 26-aastastane Keel piirdus 6 serviga ja punkte sel korral võitjate poolele tuua ei õnnestnud. Aalsti suurimaks punktitoojaks tõusis Janusz Gorski 16 silmaga (+11). Kaotajatele Roman Abinet 15 punkti (+7).

Järgmine kohtumine eestlase tööandja ja Waremme vahel toimub 1. märtsil.

Soome meistrivõistlustel kohtus Mart Naaberi ja Oliver Lüütsepa meeskond Akaa Volley kodus play-off-koha eest võitleva Karjala Hurmosega ja saavutas 3:1 (21:25, 25:23, 25:20, 26:24) võidu. Tartust pärit temporündaja sai kaasa lüüa kahes esimeses geimis ning tõi selle ajaga 2 punkti (+1). Rünnakuprotsent sel korral 0, kuna 5 tõstest eestlasel ühtegi punktsiks lüüa ei õnnestunud. 212-sentimeetrine mängumehe skoor tuli servist ja blokist.  Võitjate parimaks kerkis Joni Mikkonen, kelle kontosse kanti 20 punkti (+15). Vastaste tulemuslikeim oli Ville Louhel 19 punktiga (+8).

Järgmise kohtumise peab eestlaste koduklubi 27.veebruaril, kui vastaseks on taaskord Karjala.

Soome naiste meistriliigas sai kolmanda järjestikuse kaotuse tiitlikaitsja Salo, kui tulemusega 1:3 (22:25, 25:17, 22:25, 14:25) alistuti Häämenlinnale. Nette Peit tõi Salole 5 punkti (-3). Saarlanna realiseeris 14 tõstest 5 (36%). Anu Ennok, kes sai kirja täismängu, tõi 12 punkti (+3). Sama palju punkte tõi ka Katarina Pilepic (12 punkti, + 6) . Kaotajate suurimaks punktikütiks kerkis Anna Czakan, kelle kontole kanti 14 silma (+11). Võitjatele tõi Mikayla Shields 19 punkti (+11).

Liigatabelis paikneb tiitlikaitsja Salo jätkuvalt neljandal kohal, olles kogunud 48 punkti. Tabelit juhib Peidi eelmise hooaja koduklubi Kangasala 64 silmaga.