Keel ja Aalst avasid ukse eurosarja veerandfinaali

Aalsti Lindemans. | Foto: CEV

Markkus Keele koduklubi Aalsti Lindemans teenis CEV Cupi kaheksandikfinaali korduskohtumises 3:1 (25:23, 18:25, 25:21, 25:13) võidu Horvaatia meeskonna Zagrebi Mladosti üle ja kindlustas koha veerandfinaalis.

Aalst sammus korduskohtumisele vastu eelisseisus, kuna avakohtumises peetud viiegeimilisest lahingust väljuti võitjana. Nii nagu avakohtumises, jäi ka sel korral 24-aastase eestlase mänguaeg üürikeseks. Keel sekkus kogu kohtumise vältel vaid üheks serviks. Võitjate resultatiivseim oli Jakub Rybicki, kes tõi 14 punkti (+7). Nurgaründaja realiseeris 20 tõstest 10 (50%), lisas 3 blokipunkti ja lõi ühe serviässa.

Kaotajate tulemuslikem oli 24-aastane diagonaalründaja Kruno Nikacevic, kes tõi 12 punkti (+12). Horvaat lõi 12 tõstest punktiks 8 (67%) ja teenis 4 blokipunkti.

Veerandfinaalis kohtub Keele tööandja venelaste Novosibirisk Lokomotiviga või hollandlaste Apeldoorni Dünamoga, kes peavad omavahelise korduskohtumise homme.

Anu Ennoki ja Nette Peidi koduklubi Salo Viesti pidi Soome naiste meistrivõistlustel võtma vastu 0:3 (21:25, 14:25, 22:25) kaotuse tabelis ühe koha allpool paikneva Vampula vastu. Kogu kohtumise kaasa teinud Ennok ei mänginud oma tegelike võimete kohaselt, tuues 8 punkti (+3). Viljandlanna suutis 27 tõstest punktiks lüüa vaid 7 (26%), lisaks sai ta kirja ühe serviässa. Nette Peit sekkus kolmandas geimis ja lisas 2 punkti (+1). Ka saarlanna sooritus jäi kasinaks, kuna nurgaründaja suutis realiseerida 10 tõstest vaid 2 (20%). Salo parimaks osutus 25-aastane Katarina Pilepic, kes lisas 16 punkti (+10). Võitjate resultatiivseim oli Aleksandra Cveticanin, kes lisas punktitabloole 21 punkti (+16). Liigatabelis paikneb eestlannade koduklubi 47 punktiga neljandal positsioonil, Vampula 40 punktiga viiendal kohal.

Georghe Cretu ja Kemerovo Kuzbass pidid Meistrite liiga B-alagrupis võtma vastu 0:3 (21:25, 16:25, 20:25) kaotuse tabeliliidri Novõi Urengoi Fakeli vastu. Cretu koduklubi paikneb 10 punktiga alagrupi teisel positsioonil ja jätkab võitlust edasipääsu nimel 19. veebruaril. Alagrupi liidril on kogutud 11 punkti.

Samuti Meistrite liiga B-alagrupis võistleva Eesti meeste koondise uue peatreeneri Cedric Enardi koduklubi võitis võõrsil tulemusega 3:2 (22:25, 19:25, 25:16, 25:22, 15:12) Ljubljana Ach Volleyt. Enardi treenitavad on kogunud 6 punkti, paiknevad alagrupi kolmandal positsioonil ja on paraku konkurentsis langenud.