fbpx
Close

Keel loodab võtmemängijate imelisele paranemisele, vastasel juhul antakse tartlastele loobumisvõit

Avo Keel ja Martti Keel. | Foto: Aivar Kütt/Pärnu VK

Pärnu Võrkpalliklubi sidemängijad Martti Keel ja Richard Voogel andsid negatiivse koroonaproovi, ent eilselt homsele lükatud Credit24 Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria kolmas kohtumine Tartu Bigbankiga on siiski jätkuvalt suure küsimärgi all.

“Martti ja Richardi proov osutus negatiivseks ja hetkeseisuga peaks mäng justkui toimuma, kuid tegelikult pole see veel kindel,” ütles Pärnu peatreener Avo Keel täna pärastlõunal Võrkpall24’le.

“Seis on väga hapu,” jätkas Keel. “Suhtlesin mõlemaga telefoni teel umbes pool tundi tagasi. Marttil tekkis eile palavik ja täna köhib ta tugevalt. Richardil on kurgu- ja peavalu, lisaks nohu. Ootan mõlema mehe imelist tervenemist. Viimase kontrollkõne teen neile pärast õhtust trenni. Kui ka siis on seis sama, tuleb homme anda tartlastele loobumisvõit. Haigetena poleks neil mõtet mängule tulla, sest see seaks ohtu nii nende endi kui ka meeskonnakaaslaste tervise.”

Keel ja Voogel haigestusid pärast seeria teist mängu. Kogu selle nädala on meeskond seetõttu treeninud ainsagi sidemängijata. “Rääkisin Rikbergiga (Alar Rikberg, Tartu Bigbanki peatreener – toim.) ka just ja ütlesin, et anname õhtul oma olukorrast teada. Me ei tahaks Tartusse ka sedasi homme sõita, et Toms Švans või Taavet Leppik on sidemängija. Mind pole ju üles antud,” muigas endine Eesti koondise sidemängija Keel.

“See on väga paha kokkusattumus, et just mõlemad sidemängijad samal ajal haigestusid. Minu seisukoht on selline, et meil on sel hooajal veel tähtsaid mänge ees ootamas ja kui peamegi loobuma homsest matšist, siis sellega pole veel hooaeg läbi,” lisas Keel, kes asuks taolises olukorras valmistuma pronksiseeriaks.

Lõpetuseks, kas Keel usub, et teises poolfinaalseerias võib Saaremaa Tallinna Selverit veel võita? “Ma juba kritiseerisin Rikbergi (Rikberg ütles viimases “Kuldses geimis”, et saarlastel pole Selveri vastu mingit varianti, ometi võitsid nad kolmapäeval seeria kolmanda mängu – toim.). Ütlesin talle, et ta on ikka väga hapu vend oma ennustustega. Tema vastas, et ta pani ainult ühe punktiga mööda oma ennustuses (Selveril oli kolmandas mängus kolmandas geimis kasutada matšpall – toim.). Ütlesin talle seepeale, et kui ma käin jahil ja lasen napilt hiidpõdrast mööda, siis see ei loe, et ma napilt mööda lasin. Põtra ikka kätte ei saanud. Aga eks ma arvan tegelikult ikkagi, et Selver selle seeria võidab.”

Juhul kui Pärnu sidemängijaid tabab imeline tervenemine, algab nende homne mäng tartlastega kell 13.00. Teises seerias peetakse järgmine mäng pühapäeval kell 17.00 Tallinnas.

scroll to top