fbpx
Close

Keele geniaalne plaan finaaliks: võtame selles seerias kõik Tartu servid vastu ja lööme ise kõik pallid maha

Avo Keel. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Sel nädalal algab Eesti meistrivõistluste finaalseeria, kui koduse klubihooaja kulminatsioonina alustavad jahti tiitlile Tartu Bigbank ja Pärnu Võrkpalliklubi. Nelja võiduni peetava seeria avamäng algab Tartu Ülikooli spordihoones kolmapäeval kell 19.00. Kõik finaalseeria mängud on otsepildis nähtavad nii Kanal 12 kui Postimehe vahendusel.

Tartu alistas poolfinaalis Rakvere Võrkpalliklubi mängudega 3:1, Pärnu lülitas kullakonkurentsist tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi, võites poolfinaalseeria 3:0.

Tartu meeskonnal on sel hooajal üks tiitel Credit24 Meistriliiga võidu näol käes. Pärnul on ette näidata Credit24 Meistriliiga pronksmedal. Pärnu on sel hooajal võitnud veel ühe medali, sest karikavõistlustel jõuti finaali, kus jäädi alla Saaremaale 2:3. Eelmisel aastal sai Tartu Eesti meistrivõistlustel teise koha, Pärnu oli kolmas. Omavahel on sel hooajal kohtutud viis korda, kolm mängu võitis Pärnu, kaks Tartu.

Tartu peatreener Andrei Ojamets rääkis seeria eel, et üsna võrdsete meeskondade vastasseisus jääb pikas seerias peale see, kel rohkem tahtejõudu. “On olnud tavaline rahulik ettevalmistus. Meie poolfinaalseeria läks pikemalt kui Pärnul, ent see polnud paha – saime vajaliku äratuse. Poolfinaali viimane mäng oli juba mängu moodi, leidsime seal õige rütmi. Käes on hooaja lõpuosa ja üsna pea ootab mitmeid mängijaid koondis, ent praegu on vaja see viimane pingutus veel ära teha ja mõtted selle seeria juures hoida. Hetkel on kõik mehed mänguvalmis,” kommenteeris Ojamets.

Ojamets lisas, et finaalivastane jättis poolfinaalis väga hea mulje. “Pärnu näitas ilusat ja võitluslikku mängu, platsil oli võistkond. Oma töö tegi ära Ilja Kovalovit asendanud Atvars Ozolinš, Chizoba (Neves Atu) vedas rünnakuid, ent meeskonna mootoriks oli Martti Keel. Eks nemad said sellest seeriast positiivse laengu, meie jaoks oli aga suur positiivne laeng Credit24 liiga võit. Omavahelistes mängudes on mõlemad suutnud tähtsamatel hetkedel väga kindlad võidud võtta – meie alistasime nad Credit24 poolfinaalis ja nemad meid karika poolfinaalis. Eks paberil on võimalused 50-50, võidab see, kes on valmis lõpuni minema ja endast kõik andma,” lisas Ojamets.

Pärnu juhendaja Avo Keel ütles, et tema meeskonnal on finaalseeriaks väga selge plaan. “Istusime meeskonnaga eelmisel nädalal maha ja panime plaani paika. Otsustasime, et võtame selles seerias kõik Tartu servid vastu ja lööme ise kõik pallid maha. Lisaks vaatame, kuhu Tartu tõste läheb ja ehitame iga kord sinna kahese bloki ette,” alustas Keel endale omase huumoriga. “Kui need asjad ära teeme, siis peaks edu üsna kindel olema.”

Peatreener lisas tõsinedes, et Pärnu on hooaja edenedes aina paremini mängima hakanud. “Jonni otseselt polnud, aga mõni ei tahtnud kaitses mängida või teha asju, mis ei meeldi. Kui novembris Riia käest 0:3 kaotuse saime, siis leidsime lisaajad ja treenisime vastuvõttu eraldi kindlate mängijatega. Järk-järgult läksid asjad paremaks ja täna saab öelda, et oleme selgelt tõusvas joones liikunud. Kui ma hooaja algul ütlesin, et meie võimalused midagi saavutada on seal, kus tiitel sõltub ühest mängust, siis nüüd enam nii ei ütleks. Ja Tartu vastu mängiksin nüüd pigem seeriat. Finaalis kellelegi lisamotivaatoreid pole vaja, kõik trikid, mida osatakse, tehakse ära,” lisas Keel, kelle sõnul on kõik tema mängijad rivis.

Eesti meistrivõistluste finaalseeria ajakava:

10.04 19:00 Bigbank Tartu – Pärnu VK (TÜ spordihoone)

13.04 18:00 Pärnu VK – Bigbank Tartu (Pärun spordihoone)

18.04 19.00 Bigbank Tartu – Pärnu VK (TÜ spordihoone)

21.04 17.00 Pärnu VK – Bigbank Tartu (Pärnu spordihoone)

23.04 (vajadusel) 19.00 Bigbank Tartu – Pärnu VK (TÜ spordihoone)

26.04 (vajadusel) 19.00 Pärnu VK – Bigbank Tartu (Pärnu spordihoone)

30.04 (vajadusel) 19.00 Bigbank Tartu – Pärnu VK (TÜ spordihoone)

scroll to top