fbpx
Close

Keele järeltulijaks sai Läti koondises nimekas poolakas

Michal Gogol. | Foto: PlusLiga

Läti võrkpalliliit teatas täna, et nende rahvusmeeskonda asub juhendama 36-aastane poolakas Michal Gogol. Eelnevad neli aastat treenis lõunanaabreid mäletatavasti Avo Keel, kes viis võistkonna sel sajandil esmakordselt ka EM-finaalturniirile.

Läti koondis on täna Euroopa võrkpalliturul küllaltki kuum kaup. Kui veel mõne aasta eest mängis välismaal käputäis lätlasi, siis täna teenib võõrsil leiba pea paarkümmend sealset võrkpallurit, neist mitmed (ka noored) juba Euroopa tippliigades. Ja EM-finaalturniiril jõudis Läti Keele juhendamisel alagrupist edasi 16 parema sekka. Nii polnud ime, et Läti võrkpalliliidu korraldatud konkursile laekus 12 taotlust. Nendest valiti lõppvooru kolm tugevamat.

Gogol osutus konkursi võitjaks ja temaga sõlmiti 1+1 leping, mis tähendab, et EM-finaalturniirile pääsemise korral pikendatakse koostööd automaatselt. Esimese pressikonverentsi annab Gogol jaanuari teises pooles Riias.

Gogoli mängijakarjäär sai läbi juba 23-aastasena, kui ta asus Poolas statistiku ja abitreeneri rolli. Täna, olles alles 36-aastane, on ta teinud endale ka peatreenerina juba nime. Viimased kaks aastat juhendas ta Belchatowi Skra võistkonda, enne seda oli aga Szczecini ja Olsztyni juhendaja. Poola koondises oli Gogol Vital Heyneni kõrval teine treener, kui meeskond krooniti 2018. aastal maailmameistriks.

Gogolist sai taasiseseisvunud Läti kaheksas meeste võrkpallikoondise peatreener ja Keele järel teine välismaalane selles ametis. Hetkel otsib Läti alaliit peatreenerit ka naiste koondisele, konkursi võitja võib selguda jaanuaris.

scroll to top