fbpx
Close

Kemerovo jätkab Cretu ja Pašitskita, kuid võib palgata Itaalia superstaari

Kaks Eesti võrkpalliga hästi tuttavat meest: Dmitri Pašitski ja Tuomas Sammelvuo. | Foto: Kemerovo Kuzbass

Venemaa eelmise aasta meister ja tänavune pronksiklubi Kemerovo Kuzbass jääb suvel mitmest senisest põhimehest ilma, kuid on hankimas lahkujatele ka väärt asendusi.

Juba varem oli teada, et Eesti koondise endine peatreener Gheorghe Cretu, kes tüüris meeskonna tänavu Meistrite liigas poolfinaali, ei jätka tööd Venemaa klubis. Teda asendab endine tippmängija ja Kaasani Zeniidi juhendaja Aleksei Verbov.

Kemerovo diagonaalründaja Viktor Poletajev on allkirjastanud lepingu Venemaa värskeima superklubi Peterburi Zeniidiga, mida juhendab Kemerovo endine peatreener Tuomas Sammelvuo. Sammelvuo on toomas Võrkpall24 andmetel Kemerovost Peterburi ka Eestist tuule tiibadesse saanud temporündaja Dmitri Pašitski ja Soome koondise libero Lauri Kermineni. Põhjus, miks nii Poletajev, Pašitski kui ka Kerminen juba mullu koos Sammelvuoga klubi ei vahetanud, seisneb selles, et triol oli Kemerovoga kuni tänavuse aastani kehtiv leping.

Itaalia meedia andmetel on Kemerovo toomas oma meeskonda võrkpallimaailma ühe suurema staari, Itaalia koondise ründaja Ivan Zaitsevi. 31-aastane Zaitsev on karjääris ühe perioodi (2014-16) oma isamaal mänginud, kui esindas Moskva Dünamot. Tõsi, pole välistatud, et Zaitsev otsustab siiski Modenas jätkata.

Ivan Zaitsev. | Foto: AP/Scanpix
scroll to top