fbpx
Close

Kemerovo on vapustamas võrkpallimaailma – Zeniit alistati ka teises finaalmängus!

Kemerovo Kuzbass on ajaloolise saavutuse lävel. | Foto: klubi koduleht

Venemaa meistrivõistluste finaalseeria teises mängus alistas Kemerovo Kuzbass võõrsil uuesti tiitlikaitsja Kaasani Zeniidi, seekord tulemusega 3:1 (23, -19, 23, 22). Kemerovo võib meistritiitli kindlustada juba teisipäeval koduväljakul.

Soomlase Tuomas Sammelvuo hoolealustest kerkis eile eredalt esile diagonaalründaja Viktor Poletajev, kes kogus 63-protsendilise rünnakutäpsuse juures 23 punkti (+12). Jaroslav Podlesnõh lisas 17 (+4) ja Sergei Nikitin 10 punkti (+3). Blokis hiilgavalt tegutsenud Dmitri Pašitski, kes karjääri algusaastateil mängis Eestis, kogus 7 punkti (+4). Vastuvõtul hoidis taas olukorra kontrolli all Soome koondise libero Lauri Kerminen.

Zeniidi tulemuslikumad olid maailma võrkpalli supertähed Maksim Mihhailov ja Earvin N’Gapeth vastavalt 20 (+8) ja 18 punktiga (+6).

Kemerovo juhib kolme võiduni peetavat seeriat nüüd juba 2:0, sest päev varem peetud avamängus alistati Zeniit koguni 3:0. Seeria kolmas ja vajadusel ka neljas kohtumine peetakse uuel nädalal Kemerovos.

“Kahe mängu vahel ei muutunud midagi. Kemerovo on meid siiani üle mänginud. Nad tegutsevalt vabalt. Meie oleme aga teinud lubamatuid eksimusi. Ent oleme ka varem suurtest kaotusseisudest välja rabelenud ja tähtsaid tiitleid võitnud. Meil on veel võimalus. Peame proovima,” sõnas Zeniidi peatreener Vladimir Alekno.

Kaasani Zeniidi näol on tegu nelja viimase aasta Meistrite liiga võitja ja viie viimase aasta Venemaa meistriga. Kemerovo jõudis seevastu Venemaal finaali esmakordselt tänavu, mullu mängiti esimest korda poolfinaalis ja jäädi esimesena medalita.

Kaks Eesti võrkpalliga hästi tuttavat meest: Kemerovo temporündaja Dmitri Pašitski ja peatreener Tuomas Sammelvuo. | Foto: klubi koduleht
scroll to top