fbpx
Close

Kert Toobal 40 | Sidemängija ja rekordimees, aga eelkõige ikkagi kapten

Kert Toobal. | Foto: Gertrud Alatare

Võit maailma kaheksanda koondise Hollandi üle värskelt meeles, on Eesti rahvusmeeskonnal juba uus põhjus intelligentselt pidu pidada, sest täna tähistab 40. sünnipäeva meie kapten Kert Toobal.

Toobali rollist Eesti võrkpallis ollakse teadlikud nii siin- kui sealpool piire, olgu siis jutt väljaku- või riigipiiridest. Teda austatakse nii väljakul mõlemal pool võrku mängijate seas kui ka selle kõrval treenerite, kohtunike ja pealtvaatajate seas. Teda tuntakse võrkpalliringkondades nii Eestis kui ka mujal. Ja igal pool tuntakse teda samasugusena. Jah, ta on sidemängija ehk mängu arhitekt, kellel on turjal rohkem Eesti koondise mänge kui kellelgi teisel, kuid kõik teavad teda eelkõige kui head inimest. Ta on mängija, kes oskab õigel hetkel nii lohutada, innustada kui korrale kutsuda. Ja teda kuulatakse. Kuulati nii kümme aastat tagasi kui nüüd. Ja kuulatakse ka tulevikus. Ta on tõeline kapten.

40-aastaseid tippvõrkpallureid leidub, kuid mitte palju. See, et Toobal on siiani suurepärases füüsilises vormis, näitab, et ta on lisaks teistele osanud ka enda eest hästi hoolt kanda. Koondise särgis näeb Toobalit mängimas sel suvel esmakordselt eeloleval laupäeval, kui Eesti võõrustab Kuldliigas Horvaatiat. Ja Toobali käed on taas kõrgel taeva kohal, et pallid omadele ette sööta, vastaste paarkümmend aastat noorematele ründajatele Türilt pärit blokki tutvustada ja punktivõite tähistada. Nautigem ja väärtustagem neid hetki.

Aga ühes asjas on Toobal Eesti võrkpallisõpradega eriarvamusel. Ta arvab, et kui tema karjäär kord läbi saab, siis pole see midagi erilist ega mõjuta ka koondise käekäiku oluliselt. Ta arvab nii kahel põhjusel. Esiteks seab ta intelligentsele liidrile omaselt enda asemel esile teised. Ja teiseks on tal vankumatu usk oma meeskonda ja poistesse.

Palju õnne, Kapten!

Infot Kert Toobali kohta:

*Alustas karjääri 1990ndate lõpus Paide Hereses.
*Mänginud 292 mängu koondise eest. Tegu on Eesti rekordiga.
*Siirdus välismaale mängima esmakordselt 15 aastat tagasi.
*Mänginud lisaks Eestile Prantsusmaal, Soomes, Belgias, Poolas ja Türgis.
*Pälvis 2018. aastal president Kersti Kaljulaidilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

scroll to top