fbpx
Close

Kert Toobal enda vormi kohta: seis on üllatavalt hea

Kert Toobal. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskond jäi kodusel Euroopa Kuldliiga finaalturniiril võiduta, kui Saku suurhallis peetud pronksimängus tuli tulemusega 0:3 alla vanduda Hollandile.

Eesti koondise kapten Kert Toobal sõnas Võrkpall24’le antud intervjuus, et mäng läks Eesti meeskonna poolt langevas joones.

“Eks ta selline langevas joones mäng oli meie poolt. Holland servis hästi ja kui meie seda ei suutnud, siis läks meil raskeks, sest nemad oma serviga järgi ei andnud. Eilne mäng oli ilmselgelt parem ja täna oleks sellest piisanud, aga kahjuks seekord niipidi,” vaagis 40-aastane vanameister.

Toobali sõnul eilse Türgi kaotuse taha täna pugeda ei saa.

“Holland kaotas samamoodi oma poolfinaali. Meil jäi jutt, et tahame lõpetada võiduga. Täna meil sisu nii palju ei olnud, et oleksime suutnud lõpuni kangutada. Holland oli täna lihtsalt parem,” sõnas rekordinternatsionaal.

Sidemängija kedagi esile tõsta ei tahtnud, kuid Hindrek Pulga kohta jagus kiidusõnu.

“Ma olen alati seda meelt olnud, et Eesti mängib siis hästi, kui terve meeskond suudab hea esituse teha. Mind pole kunagi statistika huvitanud. Kui keegi teebki hea mängu, siis ikkagi tänu teistele meestele. Kui kedagi välja tuua, siis Hindrek oli see, kes oli üle pika aja koondises tagasi ja mängis korrektselt ning ehk endalegi üllatuseks piisavalt hästi. Eks see oli ka sellest tingitud, et tema positsioonil olevad mehed olid natukene katki. Nüüd on ta kindlasti koondise radaril,” arutles Toobal.

Enda vormi kohta ütles ta järgnevat: “Ei saa väga nuriseda. Arvestades, et pärast pikemat pausi on ainult kolm nädalat meeskonnaga treeninud. Mängu jagamise poole pealt on kõik hästi. Minule annab tunda pigem see, kui hüpete arv pole piisavalt suur. Seda eriti blokis. Kuna treeningperiood ei olnud enne finaalturniiri just väga pikk, siis võin öelda, et seis on üllatavalt hea.”

“Sidemängijana ikka mõtled, et kui rünnakuprotsent on madal, mis sa saad paremini teha. Me oleme olnud korrektse rünnakuprotsendiga meeskond, isegi siis, kui serv pole väga hästi käes olnud. Finaalturniiril need nii head ehk ei olnud, aga nagu ma ütlesin ka meestele, et kui pall maha ei jää, siis võin süü mingil määral enda peale võtta. Samas, kui rünnakuvead tulevad, siis neid ma enda peale võtta ei tahaks. Seda enam, kui me oleme aastaid rääkinud, et rünnakul ei pea vigu tegema,” rääkis 189-sentimeetrine pallur.

Eile sai ametlikuks tõik, et Eesti on 2021. aasta EM-finaalturniiri üks korraldajamaadest. Toobal vaatas sellele peale igati positiivselt.

“See on kindlasti suur töö, mille nimel on föderatsioon vaeva näinud. Selle eelduseks on kindlasti meeskonna hea tase ja see, et Eesti rahvale meeldib võrkpall. Publik on ka kindlasti üks põhjuseid, miks me korraldusõiguse saime,” lausus ta.

Kuldliiga hooaja võttis vanameister kokku järgnevalt: “Oli teada, et kevadine pool on natukene teistsugusem. Treenerid said proovida erinevaid mängijaid. Mõni mees sai kindlasti tugevamaks ja mõni kasvatas endale paksema naha. Loodame, et see kõik väljendub sügisel toimuval EM-il ja kindlasti tuleb vigastatud mehed korda saada.”

 

 

 

 

 

scroll to top