fbpx
Close

Kert Toobal: koondis pole koht, kus on niisama tore käia – Oliveril oli rohkem kui üks-kaks lisakilo

Kert Toobal. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskonna kapteni Kert Toobali sõnul on Oliver Venno ja Henri Treiali juhtum kahetsusväärne.

Nii Venno kui Treial jäeti täna Tartus EM-finaalturniiriks valmistuma asunud koondisest ülekilode tõttu eemale.

“Ega see ju tore asi pole,” möönis Toobal Võrkpall24.ee kõnele vastates. “Koondis pole koht, kus on niisama tore käia. Ja see, et treenerid nii otsustada võivad, polnud mingi üllatus. Pärast Kuldliiga lõppu öeldi meestele selgelt välja, millises kaalus peab igaüks tagasi koondise juurde tulema. Öeldi ka, et kes eesmärki ei täida, jääb EM-rongilt maha. Kõik said kätte personaalsed treeningkavad, mida järgides pidanuks nimetatud numbrid ette tulema. Mõistagi oli küsimus, kas staff viibki vajadusel ellu lubaduse, aga kui treener (Gheorghe Cretu) poleks oma väitest kinni hoidnud, langenuks tema sõna kaal.”

“Oliveri puhul polnud küsimus ühes või kahes lisakilos. Seal oli neid ülekilosid selgelt rohkem. Oliver on koondises olnud järjest kümmekond aastat. Ilma temata me polegi sisuliselt mänginud. Aga midagi pole teha. See on iga mehe enda otsustada, mida ta sööb ja kui palju trenni teeb,” lisas Toobal nördinult.

“Kui tahame EM-il senisest midagi enamat saavutada, siis tuleb ka rohkem tööd teha ja piire kombata. Treenerid andsid selge signaali, et kui me hakkame koos juuli lõpust uuesti trenni tegema, peavad kõik mehed olema heas konditsioonis. See oligi signaali mõte – kui tahame enamat saavutada, siis tuleb igaühel olla valmis endast rohkem andma.”

Toobali hinnangul leevendab olukorda veidi see, et erinevatelt eelnevatest aastatest on tänavu koondises olnud kolm korralikul tasemel diagonaalründajat. Mäletatavasti mängis Kuldliiga finaalturniiril Venno kehva vormi ja Renee Teppani vigastuse tõttu esimest viiulit pika pausi järel rahvusmeeskonda pääsenud Hindrek Pulk.

“Ma arvan, et Renee alustab laagrit veidi rahulikumalt. Eks aeg näitab, kui palju ta olukord on paranenud,” sõnas Toobal lõpetuseks.

Loe ka: Oliver Venno jäeti EM-finaalturniiriks valmistuma hakanud Eesti koondisest välja
Loe ka: Venno ennetas saabuvaid sündmusi ja koondise kogunemisele ei ilmunud

scroll to top