fbpx
Close

Kert Toobal koroonaajast: mind pani kõige rohkem muretsema see, kas profisport kaob Eestist

Kert Toobal. | Foto: SK Duo/Riina Vals

Eesti rahvusmeeskonna ja Tartu Bigbanki kapten Kert Toobal ütleb, et tundis koroonaviirusest tingitud kriisi ajal muret meie tippspordi tuleviku üle.

“Mis mind pani kõige rohkem muretsema, oli see, et kas profisport kaob Eestist? Mulle tundus mingil hetkel, et nii võib juhtuda. Aga kokkuvõttes sport kui selline ja mina, kes ma olen selle sees päris kaua olnud – mulle polnud see nii dramaatiline. Kindlasti pani see suurema põntsu noortele, kes on just hoo sisse saanud ja uued eesmärgid seadnud. Neil on praegu raskem välismaale pääseda. Nüüd tulevadki võib-olla esile need kõige tugevamad, kes tahavad natuke rohkem kui teised,” sõnas Toobal nädalavahetusel lindistatud taskuhäälingusaates “Tõde või vale?”.

Täna on 41-aastane sidemängija aga eesootava osas oluliselt optimistlikum.

“Kui meeskondade arv jääb samaks (viis Eesti meistriliigaklubi on tänase seisuga jätkamas tegevust – toim.), siis tase ei lange. Selles ma olen päris veendunud. Okei, Saaremaal ja Pärnul oli tänavu mitmeid leegionäre, aga üldiselt pole meil välismaalaste arv olnud nii domineeriv ja tase nii kõrge, et see meeletult mõjutaks liigat, kui nende asemel mängiks näiteks kohalik noor. Me peame arvestama ka sellega, et mõni välimaal mänginud eestlane enam võõrsile ei pruugi pääseda ja on valmis lihtsamatel tingimustel siin mängima – kasvõi nii kaua, kui ta jälle mujale läheb. Klubid peavad seda ära kasutama. Me peame teadvustama, et mängijatel on vaja kohta, kus treenida ja mängida. Eks see (klubide leidmine) käib ka selle järgi, kus keegi elab,” lisas Toobal.

“Tõde või vale?”, 7. osa:

scroll to top