fbpx
Close

Kert Toobal: pole midagi öelda – oleme sel aastal ebaõnnestunud

Kert Toobal. | Foto: CEV

Eesti meeste võrkpallikoondis sai EM-i kolmandandas voorus kolmanda kaotuse, kui jäi tulemusega 0:3 (18, 32, 26) alla Tšehhile.

Koondise kapten Kert Toobal ütles Eesti ajakirjanikele, et geimilõppe ei suudetud enda kasuks kallutada ja hetkel on meeste mängus midagi puudu.

“Praegu on meil mingid sagedused paigast ära. Teine geim… Varasematel aastatel keegi meil ikka ära servis, kuid nüüd eksisime. Vastasel oli see mees olemas. Hetkel me oleme oma trumbi kaotanud. Kaks päeva oleme geimilõpud millegipärast halvasti mänginud. Küll ei saada rünnakut maha ja küll eksitakse serviga. Pettumus on ülisuur.”

“Midagi on siin EM-il meil puudu. Aga mis, seda ma ei tea. Hetkel mul häid vastuseid pole. Ma ütlesin hooaja alguses, kas eelmine aasta oli meie lagi või tuleb veel midagi. Ei tulnud. Pole midagi öelda – oleme sel aastal ebaõnnestunud. See, et meilt tulemust oodati ja loodeti, ei ole ju puuoksalt võetud. Oleme aastast-aastasse tõusvas joones mänginud. Poolehoidjatel on põhjust olla pettunud, samuti mängijatel,” lausus 40-aastane sidemängija.

Teisipäeval ja kolmapäeval minnakse alagrupi kahes viimases kohtumises vastamisi Hollandi ja Ukrainaga.

“Mina tahan, et meeskond läheb väljakule ja võitleb viimase vileni. Seda tegelikult ka tehti täna. Selle koha pealt ei ole mul meeskonnale mingeid etteheiteid. Okei, me ei suutnud täna ja eile näidata oma viimaste aastate taset, aga me võitlesime.”

Küsimusele, kas Eesti vajaks noorenduskuuri ja rohkem võiksid mänguaega saada Markkus Keel ja Silver Maar, vastas Toobal nõnda: “Siin ei ole kellelgi platsi peal koht kindel. Ei saa öelda, et kui mina Toobal või mina (Rait) Rikberg oleme koondises, siis peame olema väljakul. Nii see kindlasti pole. Me kõik teeme samamoodi trenni. Ma ütlesin juba kevadel, et minu soov on see, et neist, kes hiljem koondisega liituvad, 2-3 meest ei saaks väljakule. Teised olid palju koos mänginud ja meist paremad ning oleks pidanud mängima Kuldliiga final-four‘i.”

scroll to top