fbpx
Close

Kert Toobal tänase võidu järel: Kristo tõi mängu muudatuse

Kert Toobal tegemas seda, mida ta kõige paremini oskab. | Foto: Gertrud Alatare

Eesti sai Euroopa Kuldliigas kahe kaotuse kõrvale teise võidu, kui kodusaalis alistati põnevuskohtumises 0:2 kaotusseisust 3:2 Horvaatia.

Pärast pikemat puhkust on meeskonna juures kuus põhimeest eesotsas Kert Toobaliga, kes rääkis Võrkpall24’le antud usutluses, et 0:2 kaotusseisust välja tulemine näitab meeskonna sisu ja oli näha, et meestel on pikk mängupaus taga.

“Sellisest seisust välja tulemine näitab meeskonna sisu. Esimese geimi kaotus oli justkui äratuskellaks ja ajas meid vihale. Ehk liiga vihale, sest teise geimi kaotasime suurelt. Edasipidi näitasime sellist mängu nagu me oleme harjunud. Oli näha, et pikk mängupaus on sees ja võttis natukene aega, et mängu korralikult sisse saada.”

“Mingi hetk pidime rütmi n-ö soperdama hakkama vahetustega. Meil ei olnud plaan mäng viiegeimiliseks muuta, kuid kokkuvõttes vahet pole. Kodupubliku ees tahame igat mängu võita ja oli näha, et meestes tekkis sportlik viha. Mis mulle ei meeldinud oli see, et alustasime esimest geimi rohkete servivigadega. See on midagi sellist, mida ma enam näha ei tahaks. Igal pool on parandamisruumi, aga mul on hea meel, et meeskond võttis end rasketel hetkedel kokku ja suutis leida lisakäigu,” oli Toobal siiski positiivselt meelestatud.

Äsja 40-aastaseks saanud ja Eesti rahvuskoondist suisa 293. korral esindanud Toobal tõstis esile vahetusest mängu sekkunud pallureid, eriti aga Kristo Kollot. Kiidusõnu jätkus ka Robert Tähele.

“Minu arvates tõi kõige suurema muudatuse mängu Kristo. Ta servis hästi ja rünnakul tegi seda, mida tegema peab. Selline on Kristo roll ja seda peaks ta tegema igas mängus. Kui ta sellist joont hoiab, siis ma usun, et näeme teda platsil tihedamalt.”

“Robi on Robi. Tal on sportlikku viha niivõrd palju, et mõnikord ta keeb üle. Mida varem ta oma jõu ja emotsioonid kontrolli alla saab, seda parem kõigile. Esimesed kaks geimi oli ta kahvatu, kuid kosus ja lõpuks ta juba nautis kohtumist,” kiitis vanameister nooremaid kolleege.

Viimast kahte Kuldliiga kohtumist minnakse Toobali sõnul kindlasti võitma.

“Eks siin väga palju aega meil enam trenne teha ei ole. Osadel meestel on vaja korraks hinge tõmmata. Trennide pealt tänane mäng meile tuli. Ootame Renee Teppani paranemist, millega meil on üks käik juures. Kindlasti läheme järgnevaid kohtumisi võitma.”

“Renee vaikselt teeb trenni, kuigi teistest eraldi. Treenerid tasa ja targu üritavad teda trenni ja mängu tuua. Kui ta ise tunneb, et on paremaks läinud, siis ta astub iga hetk mängu,” lõpetas Toobal.

scroll to top