fbpx
Close

Kert Toobal tegi Eesti meistriks tulles ajalugu

Kert Toobal võib saavutatuga rahule jääda. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Bigbanki sidemängija ja kapten Kert Toobal (41) tegi täna õhtul Eesti võrkpalliajalugu, võites kodustel meistrivõistlustel kuldmedali 19-aastase pausi järel. Kunagi varem pole ükski võrkpallur nii pika vaheaja järel Eesti meistriks tulnud.

Türilt pärit võrkpalluri karjäär sai alguse 1990ndate lõpul kodukandi esindusklubis ehk Paide Hereses. Esimeste medaliteni jõudis ta meistrivõistlustel aga Pärnu ESS/Falcki ridades, kui teenis 1999. aastal hõbeda ning kolmel järgneval aastal kuldmedali. Seejärel viis elutee Toobali pealinna, kus tal õnnestus lõpuks meistriliiga tasandil ka põhisidemängijana kohta kinnitada – 2003. aastal võideti Sylvesteriga pronks ja 2004. aastal hõbe.

2004. aasta suvel sai alguse Toobali pikk ja edukas väliskarjäär, mille jooksul mängis ta Prantsusmaal, Soomes, Belgias, Poolas ja Türgis kokku 15 aastat. Vahehooajal, mil Toobal naasis Eestisse vigastust ravima (2008/09), võitis ta Tartu Pere Leiva ridades karikavõistlustel kulla ja meistrivõistlustel hõbeda.

Permanentselt naasis Toobal kodumaale poolteist aastat tagasi, mil lõi käed taas tartlastega. Pooleteise hooaja jooksul on Toobal tüürinud Bigbanki kõigil kolmel lõpuni mängitud turniiril finaali: 2019. aasta karikafinaalis tuldi saarlaste vastu välja 0:2 kaotusseisust ja võeti 3:2 võiduga esikoht, sel hooajal teeniti karikasarjas Tallinna Selveri järel hõbemedal. Ja nüüd, 19-aastase pausi järel, tuli Toobal lõpuks uuesti ka Eesti meistriks.

Eriline oli võit ka teise Tartu veterani, 38-aastase Rait Rikbergi jaoks, kelle eelmised tiitlid pärinesid 2006., 2012. ja 2014. aastast. Varasemalt olid Eesti meistriks tulnud meeskonna praegustest mängijatest veel Siim Põlluäär (viimati 2018 Saaremaaga), Ronald Järv (2013 Selveriga), Kevin Soo (2012 ja 2014 Tartuga) ja Albert Hurt (2017 Selveriga). Oma esimese meistritiitli võitsid aga nii Märt Tammearu, Siim Tammearu, Stefan Kaibald, Alex Saaremaa, Siim Päid kui ka Hergo Hansman.

Rait Rikberg. | Foto: Riina Vals/SK Duo

 

scroll to top