fbpx
Close

Kertu Laagi “Unelmate naiskond” | Džässis ainult tüdrukud ja Peeter Vahtra

Kertu Laak ja tema Unelmate naiskond. | Fotod: AP, AFP, EPA, CEV, volley.ee

“Unelmate meeskonnast” saab täna “Unelmate naiskond”, sest juhtohjad võtab üle Eesti rahvusnaiskonna diagonaalründaja Kertu Laak.

20-aastane Laak mängib teist aastat Soome tippklubis Salo Viesti, kuid jälgib suure huviga ka Euroopa tippliigades toimuvat. Nii ei tekkinud tal võistkonna kokku panemisega mingeid probleeme.

Laak ei hakanud komplekteerimise kriteeriumeid keeruliseks tegema ja valis mängijad, kes heitleksid kõigis sarjades kõige kõrgema koha eest. Ühtlasi sõlmis Laak Võrkpall24.ee’ga kokkuleppe: juhul, kui Eesti naiskond peaks pääsema EM-finaalturniirile, võtame temaga uuesti ühendust ja teeme koosseisus sini-must-valged muudatused.

Kertu Laagi “Unelmate naiskond”:

Diagonaalründaja: “Alustan oma positsioonist ja valin Hollandi koondislase Lonneke Sloetjesi (28). Ta on kahtlemata üks mu lemmikmängijaid. Esiteks on Sloetjes mängijana suurepärane, teiseks jätab ka tema olek väljakul hea mulje. Mulle on ta silma jäänud just koondisest. Tänavusel MM-il tassis ta just tema Hollandi poolfinaali. Mul on Sloetjesini väga pikk maa minna. Ta on võimsam ja pikem, lisaks kogenum.”

Nurgaründaja: “Serblanna Brankica Mihajlovic (27). Ka tema on mulle silma jäänud koondisest. Ta on selline veidi agressiivsem, emotsionaalsem ja jõulisem mängija, kes eristub selgelt teistest. Tänavusel MM-il kerkis ta Serbia naiskonna põhitegijaks, kui Tijana Boškovic enam ei jaksanud. Ma arvan, et Mihajlovic oli üks peamisi põhjuseid, miks Serbia MM-i võitis.”

Nurgaründaja:Zhu Ting (24) Hiinast. Ta on 198 sentimeetriga üks maailma pikemaid nurgaründajaid. Oma pikast kasvust hoolimata on tal aga ka väga hea vastuvõtt. Zhu on pikki aastaid olnud maailma tipus ja teeninud mitmeid erinevaid auhindu.”

Temporündaja: “Itallanna Anna Danesi (22). Mängisin kunagi ammu noortekoondisega isegi Danesi vastu ja olen teda jälginud sellest ajast saadik. Nüüd teeb ta juba Itaalia naiste koondises tegusid. Danesi tugevus on blokk. Ta oskab õigel ajal õiges kohas olla.”

Temporündaja: “Poola koondislane Agnieszka Kakolewska (24). Oleme naiste koondisega mänginud tema vastu ja see oli päris hirmus kogemus. 199-sentimeetrise mängijana on tema blokiulatus ikka päris hull. Sealt naljalt mööda lüüa polnud võimalik. Ka rünnakul on ta väga hea.”

Sidemängija: “Valin hiljutiste mälestuste põhjal ameeriklanna Cloe Collinsi (23). Mängisin mullu Soome liigas tema vastu ja ta jäi silma just hea kaitsemängu poolest. Vastastel oleks kogu aeg justkui kaks liberot väljakul olnud. Samas olid ka tema tõsted väga head. Ja lühikesest kasvust hoolimata sai ta ka blokis tihti käed vastaste rünnakutele vahele. Meile tegi ta igatahes palju paksu pahandust. Soovi korral võinuks ta palju kõrgemal tasemel mängida.”

Libero: “Lõpetuseks võtaksin ühe mängija oma koduklubist Salo Viestist – Hillaelina Hämäläinen (30). Tavavaatajad ei pruugi seda alati hoomata, kui tähtis on võrkpallis libero roll. Kui Hillaelina viibib väljakul, tunneb kogu võistkond end kindlalt. Tänu tema platsinägemisele ja kaitsemängule teenime kontrapalle, mis aitavad tähtsaid punkte võita. Tema peale võib alati kindel olla. Muide, 9. jaanuaril Soomes peetavas EM-valikmängus on Hämäläinen Eesti vastu väljakul.”

Peatreener: “Ainsa eestlasena pääseb võistkonda Peeter Vahtra (57). Kuna tema juhendas mind kogu Audentese-perioodi ehk viis aastat, tean täpselt, milline treener ta on. Ma arvan, et ta suudaks kõik selle naiskonna staarid mängima panna. Ja lihtsad pallid jõuaksid perfektselt sidemängijani. Suhtleme Peetriga siiani. Ta ikka helistab ja uurib, kuidas mul läheb ja kas on muresid.”

scroll to top