fbpx
Close

Kertu Laagi “Unelmate naiskond” | Totaalne muutumine: koondise eri – kuningannad, naerupallid, inglid ja Marta Laan

Eesti rahvusnaiskond hetk pärast EM-finaalturniiri pileti teenimist. | Foto: volley.ee

Eesti võrkpallinaiskonna rünnakuliider Kertu Laak koostas jaanuari esimestel päevadel “Unelmate naiskonna”, mis koosnes maailma tippmängijatest ja treener Peeter Vahtrast. Nüüd ootab lugejaid ees aga totaalne muutumine: koondise eri.

Nimelt tegi Võrkpall24.ee eelmise loo ajal Laagiga kokkuleppe: juhul, kui Eesti naiskond pääseb EM-finaalturniirile, võtame temaga uuesti ühendust ja teeme koosseisus sini-must-valged muudatused. Et koondisel õnnestus ajalooline saavutus ellu viia, tuli nüüd tegutsema hakata.

20-aastane Laak otsustas “Unelmate naiskonda” tuua kõik Eesti koondise liikmed, kes EM-valikturniiri mängudes osalised olid.

Eesti rahvusnaiskond EM-valiksarjas. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Sidemängijad:

“Julija Mõnnakmäe (Jul). Kapten ja ergutaja, tõusis üllatusena kindlalt üheks blokikuningannaks.”

“Kaisa Bahmatsev (Bahma). Nakatav naerupall, topeltvahetuse oluline komponent ja ohtliku serviga võrukael.”

“Liis Noormets (Noor). Fotogeeniline rõõmustaja, Tšehhi-mängu olulise bloki sepistaja, nagu pikemale mängijale kohane.”

Koondise kapten Julija Mõnnakmäe peatreener Andrei Ojametsa embamas. | Foto: CEV

Nurgaründajad:

“Kristiine Miilen (Milka). Emotsionaalne, võimas ja resultatiivne ründaja, kes tegi tsükliga olulise vaimse sammu edasi.”

“Nette Peit (Netsu). Punkti tähistamisel armastab kasutada põlvetõstejooksu, valiksarjas tegi lisaks rünnakutele ka mitu pikka serviseeriat.”

“Anu Ennok (Anja). Kogenud liider, kes valiksarjas mängis vaid ühe mängu, kuid see-eest pingutasid teised tema nimel topelt.”

“Polina Bratuhhina (Polla). Koondise maskoti Amo omanik, kes andis näiteks Rootsi-mängus vahelduseks olulise lisakäigu.”

“Hanna Pajula (Paju). Kõigi lemmik meelelahutaja, servikuninganna ja Tšehhi-mängu päästeingel.”

“Ingrid Kiisk (Inxu). Vasakukäeline pahandusetekitaja, õnneks tavaliselt meie servijoone taga ja vastaste kahjuks (vt Soome mängu ässasid!).”

Kristiine Miilen. | Foto: Gertrud Alatare

Liberod:

“Kristi Nõlvak (Krispy). Platsi päike, alati positiivne ja ülimeeldiv võistkonnakaaslane ka raskematel hetkedel.”

“Liisel (Lizl). Teatrikunstitudeng, kõva emotsioonihoidja nii platsil kui selle ääres.”

Kristi Nõlvak. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Temporündajad:

“Eliisa Peit (Elsa). Väga salakavala serviga, kombinatsioon “tagant tõusev” toitis ja toidab edaspidigi korralikult.”

“Eliise Hollas (lihtsalt Eliise). Muidu vaikne, aga Isabella Haagi võttis mitu korda ja nii kõvasti tähistades blokis kinni, et jaanuaris ei julgenud kuulus rootslanna kordusmänguks Tartusse tullagi.”

“Liis Kullerkann (Tiku). Hästi professionaalne ja töökas nii rünnakul, blokis, servil, kaitses, jõusaalis kui HyperIce’i toodetega.”

“Kristel Moor (Kris). Totaalne muutumine: koondise eri. Diagonaalründajast vasakukäeliseks tempoks, ja lausa nii, et vastastel hakkas väga hirmus.”

Liis Kullerkann. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Diagonaalründajad:

“Kadi Kullerkann (Killer). Tagataskust tuleb käsi väga kõrgelt ja kõvasti, Rootsiga mängus oli rünnak vist 100 protsenti.”

“Kertu Laak (Kerts). Lihtsalt nautisin KÕIKE, mis suvel ja talvel korda saatsime!”

Kertu Laak (nr 11). | Foto: CEV

Taustajõud:

“Peatreener Andrei Ojamets (Treener). Nõudlikkus ja kogemus kombineeritud lakkamatu usuga Eesti naiste võrkpalli edusse.”

“Abitreener Marko Mett (Mett). Kui räägib, siis asjast. Kui ei räägi, siis valmistub vaimselt elektroonilise vahetuse läbiviimiseks.”

“Füüsilise ettevalmistuse treener Hardi Paas (PardiHaas). Kui selga polnud ära tõmmanud, oli alati trennis kohal ja kattis naistele trennijärgse magustoidulaua (proteiin ja kreatiin).”

“Statistik Mihkel Sagar (Michael). Kõik need arvuti taga vaikselt ja valjult vandumised on LÕPUKS läinud asja ette! Varustanud samuti koondist maskottide Saskia ja Sandoriga.”

“Mänedžer Kärt Viltrop (Marta Laan). Tantsuliigutusi on üks, aga teisikuid mitu. Alati siiras mänedžer, kes õppis lõpuks isegi suht hästi trennis palli viskama.”

Paremalt: Andrei Ojamets, Marko Mett ja Hardi Paas. | Foto: Gertrud Alatare
scroll to top