fbpx
Close

Kertu Laak kehvast hooaja algusest: olen mentaalselt endaga kimpus

Kertu Laak (vasakul) ja Schwerini Palmberg. | Foto: klubi Facebooki leht.

Eesti rahvusnaiskonna ja Saksamaa kõrgliigaklubi Schwerini Palmbergi diagonaalründajal ning meie portaali heal abilisel Kertu Laagil pole hooaja algus olnud just selline, mida ta ise oleks ehk oodanud. Viimatises 3:1 võidumängus Prantsusmaa klubi Nantes’i üle Cev Cupil oli eestlanna hädas rünnakul, kui 15 tõstest suutis maha lüüa vaid 2 (15%) ja kohtumise lõpuks oli tema efektiivsusnäitaja -5. Ka kohalikus liigas pole Laak oma mängumootorit veel korralikult käima saanud. 

“Praegu pole kõige lihtsamad ajad ja olen endaga natukene kimpus. Pean olema kannatlik ja tegelema rohkem mentaalse poolega, et jõuda mänguliselt sellisele tasemele, milleks ma olen võimeline. Kindlasti see, et enda esitused pole just kõige paremad olnud, on osa sellest, aga siin on ka muid asju, mida ma hetkel lahkama ei hakkaks. (Muigab) Pole just olnud unistuste hooaja algus.”

“Klubi on hästi äge ja see keskkond mulle väga meeldib. Pigem pean rohkem endaga tegelema. Nagu minu esitused näitavad, siis vorm ideaalne pole, aga töötan edasi ja võtan päeva korraga. Treener (Felix Koslowski – toim.) on siiani minuga rahul olnud, aga kõik saavad aru, et ma pole hetkel omal tasemel. Sidemängijaga (Saksamaa koondislane Denise Imoudu – toim.) koostöö üldpildis klapib. Esimestes mängudes oli rohkem sellist üksteise otsimist, kuna tõstete arv pole diagonaalile nii suur kui eelnevates klubides ja ta eelistab tõsta rohkem tsooni “4”. Pigem on asi ikka minu enda peas kinni,” nendib Kohilast pärit võrkpallur. “Treeningute tase on siin hea ja huvitav on see, et pigem on võistkonnakaaslased suunavad ja väline motivatsioon tuleb neilt. Treener on rohkem juhendaja kui nii-öelda “bad guy”. Võimude vahekord on teistmoodi.”

Saksamaa meistriliiga tasemelt Euroopa tippu ei kuulu, kuid organisatoorse poole pealt vähemalt Schwerini klubi küll midagi häbenema ei pea.

“Eelmised kaks hooaega mängisin Itaalia kõrgliigas (Chieri) ja sealne tase on tunduvalt kõrgem, aga ka siinne tase on täitsa korralik ja ühtlane. Võib-olla paar võistkonda on nõrgemapoolsed, aga kellestki teerulliga üle sõitmist pole. Organisatoorse poole pealt kannatab Schwerin Chieriga võrdlust küll. Kohati tundub, et siin on see isegi parem kui Itaalias, aga eks see ole kultuuriline küsimus. Saksamaal on nii eluliselt kui ka klubi poole pealt asjad ehk isegi organiseeritum ja süsteemsem,” võrdleb Laak praegust ja endist koduklubi.

Saksamaale siirdumist kahel korral Eesti aasta naisvõrkpalluriks valitud Laak ei kahetse. “Hetkel olen küll rahul, et siia tulin. Elu on siin hea ja meie eest hoolitsetakse hästi. Saan siin rohkem vastutust ja seda ma otsima tulingi. Olen siin ainuke “puhas” diagonaalründaja.”

Pisut enam kui 20 minutit kestnud telefonivestlusest koorub välja, et õrnema soo esindajate võrkpall on Saksamaal isegi populaarsem kui meeste oma.

“Nii meile siin räägiti tõesti. Näiteks televiisori vahendusel näidatakse rohkem just naiste mänge. Ja kui internetist mänge vaadata, siis minu teada saab meeste kohtumisi tasuta jälgida, aga naiste matšide nägemise eest peab maksma. Jalgpalli vastu muidugi ei saa vist enam kusagil, aga naiste võrkpall on siin väga kõrgel kohal,” teab ta rääkida.

Millised on aga klubi eesmärgid? “Põhieesmärgiks on Bundesligas olla kõrges mängus, karikasarjast langesime välja ja nüüd on suurem rõhk suunatud kevadele. Eurosarjas osalemine on rohkem boonuseks ja rutiinist välja saamise mängud. Saksamaa meistritiitli võitmine kindlasti maailma lihtsaim ülesanne pole. Siin on päris mitu naiskonda hästi komplekteeritud. Ma usun, et suudame väga hea tulemuse teha, aga liiga võitu ma veel ei julge lubada.”

scroll to top