fbpx
Close

Kertu Laak: kui täna väljakule tulin ja meie toetajaid nägin, siis sain aru, mille eest väljas olen

Eesti rahvusnaiskond pärast tänast mängu koos oma paarisajapealise poolehoidjaskonnaga. | Foto: Karl Rinaldo/Võrkpall24.ee

Eesti rahvusnaiskonna resultatiivseim oli tänases 1:3 kaotusmängus Horvaatiale Kertu Laak, kes naasis pärast eilset ebaõnnestumist vahetusest väljakule ja tõi 13 punkti (+8).

“Suutsime tänast mängu rohkem nautida kui eilset, sest tänu meie poolehoidjatele tekkis tõeline kodumängu tunne. Mul on väga hea meel, et ka fännid said ühe geimivõidu kätte. Tänane geimivõit võttis naiskonnalt natuke pingeid alla. Tekkis vabanemistunne,” ütles heas tujus ajakirjanike ette saabunud Laak.

“Eks ma üritasin teha eilsest järeldused. Kartsin eile ilmselt rohkem. Värin oli sees, kuigi ise ei tahtnud seda tunnistada. Aga kui täna väljakule tulin ja meie fänne nägin, siis sain aru, mille eest ma väljas olin. See pole individuaalne asi, vaid võistkonna värk,” jätkas Ungari vastu vaid ühe punkti toonud diagonaalründaja. “Olgu platsil, kes on, aga igaüks peab olema valmis andma oma parima. Sain täna esimese geimi lõpus vahetusest sekkudes oma võimaluse ja õnnestusin paremini. Täna oli julgust rohkem ja sealt tuli ka edu. Suutsin ka löögikõrgust täna paremini hoida.”

Eesti võitis täna EM-finaalturniiri ajaloos oma esimese geimi, kui sai Horvaatiast kolmandas vaatuses jagu 27:25. Lõpuhetkedel päästeti seejuures kaks geimpalli.

“Kolmanda geimi alguse kindlus tekkis tegelikult teise geimi lõpust, kus suutsime järjest punkte võita. Aga lõpus suutsime kindlust säilitada ja Jull (Julija Mõnnakmäe) pani servil kõva pommi. Tema juba tagasi ei hoidnud. Neljandas geimis pani aga üks mängija meid hüppelt serviga surve alla ja eks me ise olime ka kolmanda võidust veel natuke eufoorias. Lahkume mängult siiski hoopis parema tundega kui eile,” sõnas 21-aastane Laak.

Homme kell 19.00 ootab Eestit ees Rumeenia, kes kaotas avavoorus 0:3 Hollandile.

“Nüüd oleme julguse kätte saanud ja läheme täiega panema. Teeme kodutöö ära ja vaatame, kes Rumeenia liidrid on. Tänane geimivõit andis jõudu järgmisteks päevadeks. Tahame kindlasti võita homme, aga me teame, et midagi lihtsat ees ei oota,” lisas 188-sentimeetrine Laak lõpetuseks.

scroll to top