fbpx
Close

Kertu Laak: praegu on selline tunne, et me võiks kõike koos korda saata!

Kertu Laak (nr 11) ja Eesti koondis tänasel mängul. | Foto: CEV

Eesti rahvusnaiskond alistas täna EM-valikturniiri viimases voorus võõrsil Soome 3:1 (20, -15, 14, 17) ning jõudis meie esimese olümpiaala pallimängu naiskonnana tiitlivõistluste finaalturniirile.

“Praegu on elu unistus täitunud küll. Selline tunne on, et me võiks kõike koos korda saata!” rõõmustas 19 punkti kogunud Kertu Laak pärast mängu.

“Ma arvan, et EM-finaalturniirile jõudmine jõuab meile tegelikult alles siis kohale, kui saabub augusti lõpp ja mängime seal.”

“Iga mänguga ootused kasvasid, aga ma arvan, et me suutsime tänasele mängule tulla ilma koormata. Ainult teises geimis tekkis hetkeks mõte, et appi, me võimegi võita selle mängu. Õnneks kogusime end ja saime mängu uuesti tööle.”

“Ma arvan, et võimalus Euroopa liigas mängida, andis meile palju häid kohtumisi. Ühtlasi õpetas meid suvine Euroopa liiga finaalturniir, kus põrusime. Koondisemängud tugevate tiimidega annavad ka mängijatele palju juurde.”

“EM-ile saab nüüd kindlasti pingevabalt minna. Iga punktivõit on EM-il juba kordaminek.”

Kes on aga Eesti koondise võtmefiguurid, kelleta naiskond EM-finaalturniirile poleks jõudnud?

“Võistkonnamäng, raske öelda. Aga kindlasti Julija Mõnnakmäe, kes hoiab meid kaptenina koos. Samuti Anu Ennok, kes ei saanud meid küll valikturniiril otsustavates mängudes otsustada, aga ta oli meie vaimne tugi,” vastas Laak.

scroll to top