fbpx
Close

Kertu Laak: see oli täiesti uskumatu turniir – loodan, et meie naised leiavad indu jätkata

Eesti rahvusnaiskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusnaiskonna diagonaalründaja Kertu Laak tegi Euroopa meistrivõistlustel sarnaselt mitmele koondisekaaslasele oma parima mängu viimases voorus Aserbaidžaani vastu. 21-aastane Laak tõi 2:3 kaotusmängus meie parimana 24 punkti (+15).

“See on täiesti uskumatu turniir ja kogemus olnud. Me läksime mäng-mängult järjest paremaks, lõpus ei löönud enam üldse risti ette. Aga kahjuks ootab nüüd ees kojuminek. Midagi sisse ei jäänud, seda võin kinnitada. Aserbaidžaan on kõva riik ja me saime väga tublisti nende vastu hakkama,” ütles Laak.

Kas niivõrd hea esitus eelmise EM-i neljanda naiskonna vastu üllatas ka võistkonda ennast? “Jah, ma arvan küll. Ega me selleks mänguks väga kõrgeid ootusi ei pannud. See oli viimane mäng ja me teadsime, et endal jääb lihtsalt halb tunne, kui poleks maksimumi andnud. Panime täiega ja õnnestusime.”

Laak avaldab lootust, et pärast sedavõrd erilist turniiri otsustavad võimalikult paljud koondislased karjääri jätkata.

“Ma arvan, et enamus meist tegid elu parima nädala. Loodan, et kõik said inspiratsiooni alaga kõvasti edasi tegeleda. Keegi ei tea, millises koosseisus me järgmisel korral kokku saades oleme, aga ma loodan, et meid jääb alles palju. Loodan, et ka need, kes välismaalt koju plaanivad mängima naasta, leiavad endas kire ja motivatsiooni pärast sellist turniiri. Samas loodan ka seda, et noori tuleb peale. Eks ole näha, mida uus valiktsükkel toob,” lisas Laak lõpetuseks.

Kodumaale naaseb meie naiskond juba homme hommikul.

scroll to top