fbpx
Close

Kes nad siis õigupoolest on?

Milano Powervolley. | Foto: CEV

Saaremaa Võrkpalliklubi kohtub tugevuselt kolmandas eurosarjas ehk CEV Challenge Cupil täna ja homme Itaalia paremikku kuuluva Milano Powervolleyga, selgitamaks, kumb meeskond pääseb nelja parema hulka. Kuulus külalisklubi on nii eelseisvate duellide kui ka kogu sarja kindel peafavoriit.

Milano paikneb Itaalia liigas hetkel viiendal kohal ning on ainus võistkond, kes on suutnud tänavu võita kaht Meistrite liiga suuremat favoriiti ehk Perugiat ja Civitanova Lubet. Olgugi et Milanot nimetatakse tihti ühe-mehe-võistkonnaks, jagub meeskonda kuulsa Hollandi koondislase Nimir Abdel-Azizi kõrvale kõrgel tasemel mängijaid rohkesti. Võrkpall24 pidas nõu Saaremaa abitreener Märt Pajusalu ja Eesti koondislase Martti Juhkamiga ning toob teieni Milano võimaliku algkoosseisu koos põhimängijate lühitutvustusega.

Nimir Abdel-Aziz. | Foto: CEV

Diagonaalründaja Nimir Abdel-Aziz (Holland, 28a, 201 cm, 83 kg) varasemalt mänginud muuhulgas Türgi suurklubis Ankara Ziraat Bankasis (2013-14) ja Poola tippklubis Kedzierzyn-Kozle Zaksas (2014-15). Milanos kolmandat hooaega.

Abdel-Azizi mängis oma karjääri alguses Hollandi koondises sidemängijana, ent tema karjäär on tõeliselt särama löönud ikkagi diagonaali positsioonil. Vaieldamatu liider nii koondises kui ka oma praeguses klubis, kes lööb kõrgelt ja tugevalt. Võib juhtuda, et kui tõste on hästi ees, lööb Abdel-Aziz mõne palli üle meie bloki maha, kuigi Javier Jimenez ja Keith Pupart pole iseenesest madala blokiga nurgaründajad. Samas, kui Milano peaks sattuma servi vastuvõtul raskustesse ja Nimir ei saa ideaalseid tõsteid, võib ta palju vigu teha.

Temporündaja Jan Kozamernik (Sloveenia, 25a, 203 cm, 93 kg) mänginud varasemalt vaid kahes klubis – Ljubljanas (2014-17) ja Trentinos (2017-18). Milanos teist hooaega.

Kozamernik on teinud viimaste aastatega kiire tõusu maailma absoluutsesse tippu. Temporündaja kohta mitmekülgne, tugev nii blokis kui ka rünnakul. Omab väga ohtlikku planeerivat pallingut. Mängis kaks hooaega tagasi Renee Teppaniga koos Itaalia hiius Trentinos ja oli möödunud sügisel EM-il hõbemedali võitnud Sloveenia koondise põhimees, kes valiti lõpuks kogu turniiri parimaks keskblokeerijaks.

Temporündaja Aimone Alletti (Itaalia, 31a, 207 cm, 95 kg) – varasemalt mänginud muuhulgas Perugias (2012-13) ja Piacenzas (2014-15 ja 2016-17). Milanos kokku teist hooaega.

Kuna kogenud Itaalia koondislane Matteo Piano (29a, 208 cm) pole CEV-i kodulehel tänaseks mänguks üles antud, peaks teise keskblokeerijana algkoosseisu kuuluma just Alletti, keda kasutatakse itaallaste reegli tõttu kohalikus liigas regulaarselt põhikoosseisus. Kogenud võrkpallur, kes mängis Milanos hooajal 2015-16 ja naasis sügisel oma endisse meeskonda.

Nemanja Petric. | Foto: CEV

Nurgaründaja Nemanja Petric (Serbia, 32a, 202 cm, 86 kg)varasemalt mänginud muuhulgas Perugias (2011-14), Modenas (2015-17), Ankara Halkbankis (2017-18) ja Belgorodi Belogorjes (2018-19). Milanos esimest hooaega.

Mängis karjääri algusaastatel muuhulgas Markkus Keele tänases koduklubis Aalsti Lindemansis (Belgia), kuid tippu murdis end Itaalia suurklubides Perugias ja Modenas, kus mängis kokku kuus hooaega. Naasis nüüd kaheaastase pausi järel mängima Itaaliasse ja on olnud Milanos vaieldamatu põhimees. Petric tüüris kaptenina Serbia koondise möödunud sügisel Euroopa meistriks, olles tugevast konkurentsist hoolimata ka seal põhimees. Suurte kogemustega suurte mängude mees. Ei saa öelda, et tegu oleks hullult võimsa ründajaga, pigem valdab nii rünnakut kui ka kaitset võrdselt kõrgel tasemel.

Trevor Clevenot (paremalt teine). | Foto: CEV

Nurgaründaja Trevor Clevenot (Prantsusmaa, 25a, 198 cm, 90 kg) mänginud varasemalt Toulouse’is (2012-2016) ja Piacenzas (2016-18). Milanos teist hooaega.

Mänginud Itaalias nüüdseks juba viis aastat. Võrreldes Petriciga küll noorem, ent samuti nii hea ründe- kui ka kaitsemänguga. Pigem mängib osavuse kui jõuga. Prantsusmaa koondises heitleb maailmakuulsa Earvin N’Gapethi kõrval teise nurgaründaja koha eest algkoosseisus.

Sidemängija Riccardo Sbertoli (Itaalia 21a, 185 cm, 85 kg) mänginud kogu profikarjääri (alates 2015) Milanos.

Sidemängija kohta väga noor, ent tasemest annab märku nii roll Milanos kui ka kuulumine Itaalia koondisse. Harrastab ülikiiret mängu, mistõttu on vastaste blokil Milano vastu reeglina tükk tegemist.

Libero Nicola Pesaresi (Itaalia, 29a, 190 cm, 80 kg) varasemalt mänginud muuhulgas kahel perioodil Civitanova Lubes (2006-09 ja 2016-17). Milanos teist hooaega.

Kogu senise karjääri Itaalias mänginud, libero kohta võrdlemisi pikk. Itaalia liigas pole servi vastuvõtu protsent sarnaselt mitmele teisele põhimehele just hiilgav, ent seal löövad vastased erinevalt Saaremaast ka hirmkõva servi.

Kas Linus Weber (nr 12) saab Saaremaa vastu oma võimaluse? Ilmselt küll. | Foto: CEV

Tasub meeles pidada: diagonaalründaja Linus Weber (20a, 199 cm, 85 kg) – Saksamaa tulevikulootus, koondisekarjääri lõpetanud Georgy Grözeri võimalik mantlipärija. Füüsiliselt võimas. On tõenäoline, et saab kahe päeva jooksul oma võimaluse, kui annab Nimir Abdel-Azizile puhkust.

Peatreener: Roberto Piazza (Itaalia, 52a) – võitis 1980ndate lõpus mängijana Parmaga kahel korral CEV Cupi. Treenerina suurim võit Belchatowi Skra Poola meistriks tüürimine (2018), samas tulnud Cuneo juhendajana ka Meistrite liigas hõbedale (2013). Juhendas mullu Trentinos muuhulgas Renee Teppanit. Samaaegselt Milanole juhendab Hollandi koondist.

Roberto Piazza ja Renee Teppan esindasid mullu koos Belchatowi Skrad. | Foto: PlusLiga
scroll to top