fbpx
Close

Kes on tänases Läti – Eesti mängus Avo Keele suurim relv?

Avo Keel | Foto: CEV

Eesti võrkpallikoondis alustab täna EM-valiksarja, kohtudes Riias kell 19.00 algavas mängus Avo Keele juhendatava Lätiga.

Võrkpall24 uuris kohtumise eel Eesti koondise liidritelt Kert Toobalilt ja Renee Teppanilt Läti koondise suurima tugevuse kohta ja sai sama vastuse – diagonaalründaja Hermans Egleskalns.

27-aastane Egleskalns on mänginud karjääri jooksul nii Soomes, Belgias kui Prantsusmaal. Möödunud hooajal esindas ta Prantsusmaa tippklubi Toursi.

“Egleskalns on viimasel ajal olnud ainus Läti ründemängija, kes korralikes klubides mänginud,” sõnab samal positsioonil teisel pool võrku tegutsev Teppan. “Ta on vaieldamatu Läti koondise liider. Egleskalnsile meeldib lüüa kiiret tõstet. Võimu ja osavust temas on, samas servis ja blokis esineb vajakajäämisi. Kui suudame talle kahe- või kolmemehelise bloki ette ehitada, läheb tal raskeks. Me peame Egleskalnsi võrgust eemal hoidma. Mingi imemees ta kokkuvõttes pole. Seda näitab ka see, et ta mängib Prantsusmaa, mitte näiteks Itaalia tippklubis. Meie töö peaks kergemaks muutma tõsiasi, et me teame, kellele kõik lätlaste tõsted otsustavatel hetkedel lähevad.”

“Kui Egleskalnsil on hea päev, võib ta väga palju pahandust teha,” ütleb Toobal. “Palju tõsteid saab ta igal juhul, küsimus seisneb selles, kuidas ta neid realiseerib. Tema on ka mees, kes võib lätlaste kastanid raskest seisust välja tuua, kui ta hakkab järjest õnnestuma.”

Avamängus võõrsil Iisraeli vastu tegi Egleskalns oma töö rünnakul ära – 30st tõstest lõi ta maha 14 -, ent lisa jäi tulemata nii blokist kui ka servijoone tagant. Lätlased avasid valikturniiri 0:3 kaotusega.

Läti võrkpallikoondis (paremal) mängus Iisraeliga. Hermans Egleskalns mängib numbri all “9”. Foto: CEV
scroll to top