fbpx
Close

Kes valiti karikafinaali parimateks mängijateks?

Oliver Orav, Renet Vanker, Andrus Raadik ja Renee Teppan. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Võrkpalliportaal on kirjasõnas oma lugejatele veel võlgu hiljutise karikafinaali parimad mängijad, kes sai välja valitud pärast kullamängu salvestatud “Kuldse geimi” Tartu erisaates.

Finaali võitis mäletatavasti Tallinna Selver, kes tuli karikavõitjaks üheksa-aastase pausi järel, alistades tiitlikaitsja Tartu Bigbanki 3:1 (21:25, 25:20, 25:18, 25:23). Tegu oli esimese karikavõiduga nii meeskonna peatreeneri Rainer Vassiljevi kui ka finaali üleplatsimehe, nurgaründaja Oliver Orava jaoks, kes valiti saates kapten Andrus Raadiku ees ka finaali parimaks mängijaks.

“Kui mees toob ikkagi 26 punkti, efektiivus on nii hea (+19), ta on hea servijoone taga ja üsna pidurdamatu rünnakul, siis valik lähebki Oliver Orava peale,” ütles Tartu peatreener Alar Rikberg. “See oli tema mäng. Ma olen korduvalt öelnud, et Oliver Oravast on tekkimas uus Argo Meresaar või Hindrek Pulk. Me oleme rääkinud Eesti võrkpallis n-ö rändkarikatest, kes käivad klubist klubisse. Orav on Selveris küll püsinud ega ole võistkonda vahetanud, aga kui sa paned talle ümber arvestatavad mehed, siis temaga annab võita tähtsaid mänge ja tiitleid. Midagi polegi öelda – ta lihtsalt ongi hea.”

Tartu meeskonna parimaks valis saates kaasa löönud trio kogenud diagonaalründaja Siim Põlluääre, kes kogus finaalis 13 punkti (+6). Lisaks korralikule rünnakule aitas Põlluäärele tuua parima mängija tiitli suurepärane kaitsemäng ja kogu võistkonda sütitav olek.

“Siim, kes polnud siiani teinud väga head hooaega, pakkus finaalis meeldiva üllatuse,” kiitis Kristjan Kais. “Numbrid räägivad enda eest. Põlluääre ja Teppani võrdlus käis enne finaali ka meediast enim läbi. Tundus, et diagonaalründaja positsioonil tuleb kahe meeskonna osas suurim vahe sisse, aga Siim tuli ja tegi hooaja esimeses väga tähtsas mängus hea esituse. Ma loodan, et ta sai sellest mängust enesekindlust ja jätkab samamoodi, siis saab Kert (Toobal) temaga rohkem arvestada.”

Karikafinaali paremate mängijate valimisega seotud pikemat arutelu saab saates kuulata alates 1:02.30’st.

scroll to top