fbpx
Close

Kevadised Belgia meistrid Aganits ja Tammemaa kohtusid Prantsusmaal

Andri Aganits ja teised Maaseiki mängijad peatreener Joel Banksi õpetussõnu kuulamas. | Foto: klubi koduleht

Eesti rahvusmeeskonna temporündajad Andri Aganits ja Timo Tammemaa osalesid möödunud nädalavahetusel Prantsusmaa lääneosas Rennes’is toimunud kontrollturniiril.

Aganitsa praegune ja Tammemaa endine koduklubi Maaseiki Greenyard kaotas poolfinaalis Rennes’ile 0:3 (22, 22, 19). Aganits sai Belgia meisterklubi ridades kirja täismängu ja kogus 6 punkti (+4). 6 tõstest realiseeris Oravalt pärit mängumees 4 (67%), lisa tuli kahe blokipunkti näol. Maaseiki tulemuslikem oli Jelte Maan 14 punktiga (+4), Rennes’ile tõi Rafael Araujo 17 punkti (+8).

Teises poolfinaalis kaotas Tammemaa uus koduklubi Tours Itaalia kõrgliigameeskonnale Monzale. Tulemust ja statistikat paraku hankida õnnestunud veel pole.

Laupäeval peetud pronksimängus läksid niisiis vastamisi eestlaste koduklubid. Enam kui kaks tundi kestnud kohtumises alistas Tours Maaseiki 3:2 (21, -22, -20, 20, 10). Tammemaa, kes sekkus mängu teises geimis ja püsis väljakul lõpuni, oli 10 punktiga (+8) üks võitjate resultatiivsemaid. Saarlane realiseeris 10 tõstest 6 (60%), lisaks kogus ta 3 serviässa ja 1 blokipunkti. Täismängu kirja saanud Aganitsa arvele kanti 7 punkti (+2). 13 rünnakust realiseeris keskblokeerija 7 (54%). Üleplatsimeesteks kerkisid Toursi mängijad Nathan Wounembaina ja Hermans Egleskalns. Kamerunlane ja lätlane kogusid kumbki 20 punkti (+9 ja +12).

Kontrollturniiri finaalis alistas Rennes kodupubliku rõõmuks 3:1 Monza.

Prantsusmaa kõrgliigas tehakse uue hooajaga algust sel ja Belgias järgmisel nädalal.

Prantsusmaa kõrgliiga avavooru kohtumised. | Allikas: Ligue A
scroll to top