Kiiski superservid vedasid Tartu Ülikool/Bigbanki naiskonna Eesti meistriks!

Tartu Ülikool/Bigbanki võidukas naiskond. | Foto: Karl Rinaldo

Täna TalTechi Spordihoones peetud naiste Eesti meistrivõistluste finaalseeria neljandas mängus võitis Tartu Ülikool/Bigbank kolmes geimis TalTech/Tradehouse’i, kindlustades seega 3:1 mänguvõitudega teise järjestikuse Eesti meistritiitli.

Tänane kohtumine kujunes finaalseeria ühepoolseimaks, lõppedes tartlanande 3:0 (15, 19, 13) paremusega. Mäletatavasti lõppes seeria avamäng Tartu 3:1 (22, 23, -20, 19) ja teine Tallinna naiskonna 3:0 (22, 18, 20) võiduga. Kolmandas vastasseisus võttis Tartu esindus 3:2 (-25, -21, 16, 19, 9) võidu. Samad naiskonnad kohtusid finaalseerias ka eelmisel aastal, kui Tartu naiskond võitis kõik kolm mängu, vahendab volley.ee.

Tartlannad lõid täna selgelt ohtlikumat servi: naiskonna peale tuli tervelt 10 punkti serviässadest (sealhulgas seitse serviviga). Samal ajal kogunes Taltechile vaid 2 serviässa ja 4 serviviga. Tartlannade vastuvõtt oli 55% Tallinna naiskonna 36% vastu. Rünnakul jäid võitjad peale protsentidega 38-31. Finaalseeria neljas mäng on järelvaadatav SIIN.

Tartu naiskonna resultatiivseim oli Ingrid Kiisk 17 punktiga. Suure osa tööst tegi Eesti koondise nurgaründaja ära serviga, lüües suisa kuus ässa (kokku servis Kiisk pea ühe geimi jagu (!) ehk 22 korda). Kadi Mägi aitas võitjaid 14 ja Jade Šadeiko 11 punktiga. Maria Säästla tõi koduvõistkonnale 8 punkti.