fbpx
Close

Kivisilla ja Moori ründelöögid tekitasid Mulgimaa lastes furoori

Karksi-Nuia August Kitzbergi gümnaasiumi lapsed Meelis Kivisilla ja Kristel Mooriga. | Foto: volley.ee

Eesti võrkpalliliit jätkas koolide külastamist Mulgimaal, kui koos treenerite Tauno Lipu ja Merle Keerutajaga näitasid eeskuju Viljandist pärit tippmängijad Meelis Kivisild ja Kristel Moor.

Pikal ja tihedal võrkpallipäeaval külastati kolme Mulgimaa südames asuvat kooli – Karksi-Nuia August Kitzbergi gümnaasiumit, Abja gümnaasiumit ja Halliste põhikooli.

Kivisild ja Moor kõnelesid lastele sellest, kuidas Viljandi kaudu tippvõrkpalli jõuda saab. Huvi äratasid nii Kristeli kooliaastad USA-s ja klubihooaeg Prantsusmaal kui ka Meelise “neli või viis” Eesti meistritiitlit.

Kõikides kohtades torkas silma laste siiras huvi võrkpalli vastu ja hea algbaas edasiseks treenimiseks. Võrkpallurite külaskäik oli koolides päeva tippsündmuseks, mida tulid vaatama nii pedagoogid, lapsevanemad kui ka õpilased. “Imestasin, et treeningutel lõi kaasa ka neid lapsi, kes tavaliselt liikumisest väga ei huvitu,” kiitis EVF-i Mulgimaale külla kutsunud Karksi-Nuia kehalise kasvatuse õpetaja Mari Kahu, kelle võrkpalliarmastusest kõneleb fakt, et ta sõidutab oma poega kaks korda nädalas Tartusse Argo Meresaare võrkpallitrenni. Ja tema teine poeg ammutab võrkpalliteadmisi Viljandis Tauno Lipu juures.

Erilist furoori tekitasid õpilastes hetked, kui Kivisild ja Moor demonstreerisid ründelööke ning mismoodi kõva löögikäega Meelis Hallistes palli maa põrkest lakke lõi. Küll oli lastel selle peale lõbu ja ahhetamist laialt! “Tehke tõsiselt sporti ja teie ees avaneb uus maailm,” julgustas Kivisild särasilmseid lapsi elus tervislikke valikuid tegema. “Sööge korralikult hommikusööki ja seadke endale kõrged eesmärgid,” lisas ta.

Lastes tekkis võrkpallinälg

Abja gümnaasiumi direktor, kohalik võrkpallientusiast Ardo Agasild tõdes, et kasvõi ühe tipptegija külaskäik kooli on lastele tõeline sündmus. “Lühike näidistreening tekitas lastes nälja seda mängu edasi proovida,” kiitis ta.

Päeva treeningute eest hoolitsenud Tauno Lipp sõnas, et lapsed olid üllatavalt heal tasemel ja võtsid uusi nõuandeid otse kui lennult. “Säravamad tüübid tuleks nüüd ka võrkpallitreeningutele saada,” ütles ta.

Merle Keerutaja lisas omalt poolt, et koolide külastamine on selline ettevõtmine, mida edaspidi tuleks kindlasti jätkata. Ka tema kunagine õpilane Kristel Moor tunnistas, et kogemus oli rohkem kui positiivne ning laste tahe aktiivselt trennis osaleda, küsimusi ja autogramme küsida üllatas teda.

scroll to top