fbpx
Close

Klubi president kinnitab: Robert Tähest saab Itaalia tippmeeskonna mängija!

Robert Täht. | Foto: Gertrud Alatare

Itaalia tippklubi Perugia president Gino Sirci kinnitas intervjuus kohalikule telekanalile TV Tef, et meeskond on täiendanud ridu kahe mängija, Itaalia temporündaja Roberto Russo ja Eesti koondise nurgaründaja Robert Tähega. Klubi ise pole oma ametlikes kanalites uudist veel avalikustanud.

Perugia näol on tegu tõelise maailma tipuga, kes võitis tänavu Itaalia karika, teenis Itaalia meistrivõistlustel hõbemedali ja jõudis Meistrite liigas poolfinaali. Suureks õnnestumiseks keegi Perugia hooaega seejuures ei pidanud, sest meeskonna eesmärk oli igas sarjas esikoht.

Kesk-Itaalias asuva 150 000 elanikuga linna esiklubis mängis tänavu ja mängib ka uuel hooajal maailma parimaks võrkpalluriks tituleeritud kuubakas Leon, kes tegutseb sarnaselt Tähele nurgaründaja kohal. Lisaks jätkavad meeskonnas mängimist ka sellised kuulsused nagu Serbia diagonaal Aleksandar Atanasijevic ja Argentiina sidemängija Luciano De Cecco.

25-aastane Täht alustab sügisel välismaal viiendat hooaega. Neist kolm esimest möödusid Poola keskmikus Lubini Cuprumis, lõppenud hooajal võitis ta aga Izmiri Arkase ridades Türgi liigas hõbeda. Meistrite liiga alagrupiturniiril tunnistasid Täht ja Izmir vaid kaotusi. Perugia ridades Täht vaevalt tugevaimas klubisarjas uuel hooajal võiduta jääb.

Robert Tähe senine karjäär:
2010-12 Võru Valio
2012-15 Tartu Bigbank
2015-18 Lubini Cuprum (Poola)
2018-19 Izmiri Arkas (Türgi)
2019-.. Perugia (Itaalia)

Loe ka: Üks kuulsam kui teine ehk kellega asub Täht Perugias konkureerima koha eest päikese all?

scroll to top