fbpx
Close

Kodulinnas matšpalli realiseerinud Treial: Enardi käekiri on kohati täiesti erinev Cretu omast

Henri Treial eilses mängus servimas. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Kolmel järjestikusel päeval Lätiga kohtuv Eesti rahvusmeeskond teenis eile Võrus külaliste üle 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 25:22) võidu.

Üle mitme aasta sai oma oskusi kodulinna inimestele näidata legendaarse Aksel Saali hoolealune, temporündaja Henri Treial, kes tõi 10 punkti (+3). 28-aastane Treial sõnas, et mängu algus oli meie meeste poolt rabe, kuid hiljem suudeti mängupilti oluliselt parandada.

“Kohtumise alguses ei saanud me tõesti vedama, aga seejärel hakkasime paremini esinema. Üldiselt oli kogu mäng mõlema meeskonna poolt tõusude ja mõõnadega. Ei saa öelda, et mängisime väga hästi, kuid võit on võit ja see on peamine,” lausus ta.

Teises vaatuses oli Eesti pikalt tagaajaja rollis, kuid geimi lõpus saatis Maarjamaa paremaid võrkpallureid juhendav Cedric Enard servima Stefan Kaibaldi ning just tänu tema headele pallingutele suutis Eesti ka geimi võita.

“Kaibaldi head servid aitasid lätlased võrgust eemale tõrjuda ja murrangu tuua. Sellest tulenevalt oli meil lihtsam tegutseda nii blokis kui ka kaitses,” ütles Treial, kelle edukas rünnak mängu võidukalt lõpetas.

Olgugi et tegemist oli sõpruskohtumisega ning lõunanaabrite jaoks suve esimese mänguga, siis 204-sentimeetrise keskblokeerija sõnul jalga sirgu ei lastud.

“Ma ei ütleks, et sellepärast oleksime end lõdvemaks lasknud. Tuhhi oli sees küll, eriti minul, sest mängisin ju sünnilinna inimeste silme ees. Samuti pingutasid teised kõvasti, sest kodusaalis ei taha keegi kaotada.”

“Tegemist oli küll ainsa mänguga sel suvel, kui saime kodupubliku tuge nautida, aga lisapingeid see peale ei pannud. Eks väike närv oli ikka sees mängida paljude tuttavate ees ja südamelähedases saalis,” vaagis järgmisel hooajal Prantsusmaa esiliigaklubis Saint-Nazaire’s klubikarjääri jätkav võrukas.

Küsimusele, kuidas ta enda mänguga rahule jäi, vastast Treial eestlasliku tagasihoidlikusega: “Liialdaksin, kui ütleksin, et hästi mängisin. Kuidagi sain ikka meeskonnale abiks olla, olgugi et oli nii paremaid kui ka halvemaid momente. Samas keegi ei teinud mingit imemängu, vaid esinesime ühtlaselt hästi ja see tõi ka võidu.”

Treial tunnistas, et treeningutel pole olnud kerge, kuid mänguvorm liigub tõusvas joones ja vaikselt hakatakse mõistma uue peatreeneri soove.

“Päris raske on olnud seni. Alustasime tugevate jõusaalitrennidega ja uue treeneriga oli samuti vaja harjuda. Mõnes mõttes on hea, et meil pole hetkel tähtsaid mänge ees ootamas ja saame Enardi käekirja kenasti tundma õppida.”

“Iga treener on erinev ja igaühel on oma mõtted, kuidas asjad peaksid toimima. Saame aru, mida ta meilt nõuab ja oleme tema soove suutnud enam-vähem täita. Tema käekiri on kohati täiesti erinev Cretu (Gheorghe Cretu – Eesti koondise endine loots – toim.) omast. Tänasest (eilsest – toim.) mängust oli ka näha, et mingid vanad harjumused tahtsid sisse tulla ja me ei täitnud neid ülesandeid, mida Enard soovis. Hea meel on tõdeda, et läheme mäng-mängult paremaks.” lõpetas eestlane positiivsel noodil.

Ajakava:

6.08 kell 18.00 Eesti – Läti (Võru spordikeskus) 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 25:22)

7.08 kell 18.00 Eesti – Läti (Tartu Ülikooli spordihoone) otsepilt Postimehes

8.08 kell 16.00 Eesti – Läti (Tartu Ülikooli spordihoone) otsepilt Postimehes

 

 

scroll to top