Koduväljak andis pärnakatele stardijõudu, aga Tartu võttis tugevate geimilõppudega võidu

Tartu Bigbank. | Foto: Grete Isabel Huik/volley.ee

Kolmapäeva õhtul peeti Credit24 Eesti meistrivõistluste finaalseeria teine kohtumine. Emotsionaalsemat ja võitluslikumat mängu näidanud Pärnu Võrkpalliklubi alustas küll geime hea hooga, kuid Tartu Bigbank suutis endale omase 3:0 (25:19, 25:15, 25:22) võiduga seeriat 2:0 juhtima minna.

Kodukohtumist alustas ülihea hooga just Pärnu, minnes kohe 4:0 juhtima. Esimese mängu kindlalt kotti pistnud Tartu asus esimest geimi esmakordselt juhtima alles seisul 11:10, kuid sealt enam tagasi ei vaadatud – geimi lõpunumbriteks kujunesid 25:19.

Teist geimi alustasid meeskonnad punkt punktis, kuid teiseks tehniliseks vaheajaks suutis Bigbank end vastastest nelja punkti kaugusele rebida. Sealt alates jäid pärnakad hätta eelkõige vastaste servi neutraliseerimisega, mille najal Tartu platsil lausa lustima hakkas ja geimi 25:15 omale võttis.

Ka kolmandat vaatust alustas Pärnu südikalt, võttes järjepanu ilusaid blokipunkte. Isegi peale finaalseeria pikima pallivahetuse kaotamist leidis kodumeeskond end 7:3 eduseisust. Nagu aga kombeks saanud, tegi Tartu geimi keskpaigaks vahe tasa, tuues tabloole numbrid 16:15.

Paari punkti pärast juhtus aga pisike tragöödia. Kodumeeskonna südika võitluse tulemusena lendas sidemängija Jo Mauricio treeneripinkidesse palli päästma ja sealt enam püsti ei tõusnudki, saades ilmselt üsna tõsiselt viga paremale käele ja loovutades läbi pisarate valuga võideldes oma koha Richard Voogelile. Geimilõppude kuningas Tartu vormistas aga vaatuse 25:22 enda nimele ja jõudis järjekordse 3:0 võiduga seerias 2:0 eduseisuni.

Kohtumise üleplatsimängijaks kerkis Martti Juhkami, kes kogus 18 punkti (+11) ja sai tartlastest ka ebatavalisel moel ülekaalukalt enim tõsteid, kui teenis Kert Toobali usalduse 27 korral. 15 punkti (+8) toonud Albert Hurt sai võrdluseks 19 tõstet ja 7 korral skoorinud Valentin Kordas 16 löögivõimalust. Pärnu ukrainlaste duo kujunes oma meeskonna veduriks: Boriss Žukov tõi 12 (+7) ja Bohdan Mazenko 10 (+8) silma.

Nüüd saavad Pärnu ja Tartu enne järgmist mängu korralikult puhata, sest seeria järgmine lahing leiab aset alles 4. aprillil. Kõnealune kohtumine toimub Tartu Ülikooli spordihoones.