fbpx
Close

Kogenud treenerid manitsevad meediat: ajakirjanikud teevad noormängijatele karuteene

Andrei Ojamets. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Eesti rahvusmeeskonna endiste treenerite Avo Keele (57) ja Andrei Ojametsa (56) sõnul tuleks meedial kohaliku liiga noormängijatest kirjutades ülivõrrete kasutamist vähendada, sest selleks on nende hinnangul veel selgelt vara.

Eesti valitseva meisterklubi Pärnu peatreener Keel sõnas nädal aega tagasi pärast meeskonna 0:3 (-13, -15, -18) kaotust Saaremaale Delfi vahendusel järgnevat: “Meedia on paras kurja juur – kirjutate siin igasugustest ajaloolistest mängudest ja noortest tähtmängijatest (Keel pidas mängijatest silmas ilmselt Tony Tammiksaart ja Mattias Rahuoja – toim.). Natuke vara. Nii tehes tekivad põhjendamatult kõrged ootused ja lootused, kuigi tegelikkus on midagi muud. Meie noormängijad nautisid suvel puhkust.”

Möödunud neljapäeval, kui Tartu Bigbank alistas põnevusetenduses 3:2 TalTechi, palus Võrkpall24 Tartu juhendajal Andrei Ojametsal anda hinnang kogu liiga tolle hetke resultatiivseima mängija, TalTechi 20-aastase Valentin Kordase senistele esitustele.

“Ma ühinen Avo Keele arvamusega. Teie, ajakirjanikud, teete nendele noortele meestele karuteene. Kui meil keegi natuke (hästi) mängib, on kohe pealkirjades “tõusev täht”. Mulle ta (Kordas) väga meeldib ja ta on tõesti hooaja esimestes mängudes näidanud end tõelise liidrina. TalTechi mäng seisab teatavasti kahel mehel, Mihkel Nuudal ja temal. Kindlasti on Kordases kõvasti materjali. Sellise pikkuse juures on see küsimus, et ta hüppab ja lööb küll hästi, aga kuidas on seis servi vastuvõtuga? Kunagi oli Robert Tähega sama küsimus. Ilma hea vastuvõtuta peab nurgaründaja olema kahemeetrine ning lammutama servi ja blokiga. Nurgamehel tuleb reeglina aga ikkagi kõike hästi osata. Aga loomulikult, Kordas on olnud seni väga positiivne nähtus.”

“Ent nagu ma ütlesin: ärme tõsta mehi kohe kuhugi taevasse,” jätkas Ojamets. “Sellised meeldivad pauk-artiklid… Küll on legendaarne võrkpalliprofessor Alar Rikberg ja nii edasi. Elavaid mehi tehakse juba järjepanu legendideks. Seda teevad ajakirjanikud. Olen muidugi selle poolt, et inimesed väärivad hea töö eest tunnustust, aga vahel minnakse minu hinnangul sõnakasutusega ekstreemseks. Mõistan, et ajakirjanikud soovivad liigat noorte esiletõstmisega huvitavamaks teha, aga nad peavad olema piisavalt sõnaosavad, et leida natuke paremad sõnad ja väljendid mängijate kirjeldamiseks.”

scroll to top