fbpx
Close

Kõigis elementides üleolekut näidanud Tartu Bigbank alustas finaalseeriat võidukalt

Tartu Bigbanki võidu keskmeks oli taaskord vanameister Kert Toobal (5). | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Tartu Bigbank, kes oli Pärnu Võrkpalliklubi dramaatiliselt pika finaaliteekonna tõttu juba pikalt omale finaalivastast oodanud, Credit24 Eesti meistrivõistluste kullaheitluse avamängus kätt ei väristanud ja võttis kodusaalis kindla 3:0 (25:17, 25:17, 25:19) võidu.

Tartlaste sidemängija Kert Toobal, kes tõi lisaks põhitööle ka 2 punkti (+1), oleks justkui sõrmedel enda jagatud tõsteid lugenud, kui tal vaid nii palju sõrmi jätkuks. Nimelt said kõik “ääremängijad” taaskord hämmastavalt võrdse arvu tõsteid: Albert Hurt 21, Martti Juhkami 22 ja Valentin Kordas 23. Ka toodud punktid jagasid nimetatud mehed omavahel sõbralikult ära: Hurt ja Juhkami said kirja numbrid 13/+8 ja Kordas lisas omalt poolt 12 silma (+9).

Kohati emotsioonitut mängu näidanud Pärnu, kelle resultatiivseim mees oli kohtumise lõpuks 10 punkti (+4) toonud Gabriel Cavalcante, jäi Tartule alla tõepoolest igas elemendis. Blokipunkte koguti vaid 3 vastase 10 vastu – mäletatavasti juhtus veel poolfinaalseerias TalTechi vastu Pärnul ka üle 20-blokipunktiseid esitusi. Samuti suudeti Tartule lüüa vaid üks ässpalling, Bigbank vastas 5 servipunktiga. Suur vahe tuli välja ka rünnakute lahendamisel, kus Pärnu lõi maha 38% pallidest ja Tartu suutis seda teha 51-protsendiliselt.

Nelja võiduni peetav seeria saab jätku 30. märtsil kell 19, kui kohtutakse Pärnu spordihallis. Teisipäeval tehakse algust ka kahe võiduni peetava pronksiseeriaga, kus omavahel kohtuvad Tallinna klubid Selver ja TalTech.

scroll to top