Kõik see mees Pariisi! Prantsusmaa karikasarjas mängivad medalitele kolm eestlast!

Timo Tammemaa ja Hindrek Pulk kohtusid seekord Prantsusmaa karikavõistlustel. | Foto: erakogu

Prantsusmaa karikavõistlustel pääsesid eestlaste koduklubidest nelja meeskonna osalusel toimuvale finaalturniirile nii Pariisi Volley, Tours kui ka Poitiers.

Ardo Kreek ja Pariisi Volley alistasid eilses veerandfinaalis kodus 3:1 (21, -23, 26, 23) Nantes’i. Eesti koondise temporündaja tõi 15 punkti (+11). Kreek realiseeris 16 tõstest 11 (69%), lisaks kogus ta neli punkti blokiga. Võitjate tulemuslikem oli Robin Overbeeke 20 punktiga (+11).

Timo Tammemaa ja Tours said kevadiste Prantsusmaa meistrivõistluste finalistide duellis koduväljakul 2100 pealtvaataja ees 3:0 (22, 27, 25) jagu Chaumont’ist. Toursi tulemuslikumad olid taas lätlane ja eestlane, sest Hermans Egleskalns tõi 14 punkti (+9) ja Tammemaa 12 punkti (+11). Saaremaa temporündaja realiseeris 10 tõstest suisa 9, lisa tuli kolme blokipunkti näol. Hindrek Pulk kuulus küll Chaumonti koosseisu, ent väljakule ei pääsenud. Tema asemel taas diagonaalründaja kohal tegutsenud Julien Winkelmuller kogus 21 punkti (+15).

Kolmandas eestlase osalusel toimunud karikamängus alistas Renee Teppani koduklubi Poitiers’ võõrsil 3:0 (27, 30, 23) Narbonne’i. Mängu statistikat, mida avalikult karika kodulehele ei pandagi, pole õnnestunud seni ka muid radu pidi hankida.

Neljandana pääses poolfinaali Toulouse, kes alistas 3:2 (-23, 22, -13, 23, 15) Montpellier’.

Prantsusmaa karikavõistlusi ootab nüüd ees enam kui neljakuune paus, sest karikavõitja selgitatakse märtsi keskel Pariisis toimuval nelja meeskonna finaalturniiril. Poolfinaal peetakse 13. või 14. ning medalimängud 14. või 15. märtsil. Tallinnast viib Prantsusmaa pealinna teatavasti suhteliselt soodne otselend, seega võrkpallisõpradel tasub varakult kevadised plaanid ära teha.