Kollo oli Venno vastu lähedal kuldsele geimile, kuid eeldatav favoriit ei murdunud

Oliver Venno. | Foto: Efeler Ligi

Euroopa tugevuselt teises võrkpallisarjas CEV Cup’il pidasid kaheksandikfinaali korduskohtumise Oliver Venno tööandja Istanbuli Galatasaray ja kodus mänginud Kristo Kollo koduklubi Galati Arcada, kes võitis mängu 3:2 (25:17, 25:15, 18:25, 23:25, 15:8), kuid edasipääsuks sellest ei piisanud.

Avakohtumise kindlalt 3:0 võitnud Galatasaray jaoks algas mäng kurjakuulutavalt, kui esimesed kaks geimi kaotati suurelt. Seejärel kosuti ja võideti järgmised kaks vaatust, mis tähendas seda, et kahe mängu kokkuvõttes oli edasipääs kindlustatud. Viimases geimis kasutasid mõlemad meeskonnad varumehi ja selle vaatuse võitis Galati kindlalt 15:8. Tänane võit ja edasipääs oli Galatasaray jaoks kindlasti magus, sest koduses Türgi liigas pole hooaja teises pooles suudetud oma parimat mängu näidata, kui on saadud kolm järjestikust kaotust ja tabelis on langetud neljandaks.

30-aastane Kollo rassis platsil kogu kohtumise, kuid tõi vaid 5 punkti (-2). Nurgaründaja realiseeris 12 tõstest vaid 3 (25%), lisa tuli 2 ässa näol. Galati tulemuslikem oli 27 punktiga (+19) Niels Klapwijk.

Esimesed neli geimi mänginud Venno oli taas ülesannete kõrgusel, kui tõi oma meeskonna parimana 20 punkti (+13). Tartlasest diagonaalründaja lõi punktiks 28 tõstest 14 (50%), lisaks kanti tema kontosse üks blokk ja suisa 5 ässpallingut.

Veerandfinaalis kohtub Venno leivaisa samuti Türgi liigas mängiva Robert Tähe endise koduklubi Izmiri Arkasega, kes alistas kahe mängu kokkuvõttes sakslaste Frankfurti United Volley. Muide, Izmiri ja Galatasaray korduskohtumises mõistab esimese kohtunikuna õigust Risto Strandson.